S Novou hutí na úvod nerozhodně

Žáci U14 vstoupili do sezóny 2018/2019 s poloviční úspěšnosti. V předehrávce 2. a 3. kola žákovské ligy se představili na půdě BK NH Ostrava. Nejprve porazili B tým Nové huti, o den později ale s ostravským „áčkem“ prohráli.

NH Ostrava B – Torola Basket Team Příbor 58:66 (17:5, 13:18, 9:21, 19:22)

Body: Hanzlík 26 (TH: 6/0), Kubečka 12 (2/2), Michna 11 (5/3), Vít Gabzdyl 8, V. Pustějovský 5 (2/1), Bordovský 2 (4/2), Kuliha 2, Domitra (2/0), Bělica, Frydrych, Hidson, Kött, Straka a Wavra 0. TH: 21:8 (38,1%). Trojky: 0. Fauly: 21. Užitečnost: Hanzlík 15, Kubečka 9, Michna 6.

Hodnocení trenéra Roberta Bukovjana: Do utkání jsme nevstoupili nejlépe, až ve druhé desetiminutovce jsme dokázali obraz hry vyrovnat, ale i přesto jsme šli v poločase do šaten s mankem 7 bodů. O našem vítězství rozhodlo třetí dějství, ve kterém jsme výsledek i vývoj zápasu otočili.

NH Ostrava A – TBT Příbor 92:59 (16:11; 32:9, 22:20, 22:19)

Body: Hanzlík 26 (TH: 10/6), Kubečka 12 (7/5, 1 trojka), V. Pustějovský 9 (8/5), Michna 5 (6/3), Vít Gabzdyl 3 (2/0, 1 trojka), Kött 2 (2/2), Skupeň 2 (1/0), Domitra (4/0), Bělica, Bordovský, Frydrych, Hidson, Kuliha, Straka a Wavra 0. TH: 40:21 (52,5%). Trojky: 2. Fauly: 14. Užitečnost: Hanzlík 21, Kubečka 7, V. Pustějovský 6.

Hodnocení trenéra Roberta Bukovjana: Pro výsledek utkání byla klíčová druhá perioda, kterou jsme prohráli o 23 bodů. Tento úsek hry jsme však odehráli s mladší sestavou. Ve zbývajících třech čtvrtinách jsme byli mistrům republiky více než vyrovnaným soupeřem.