V Jihlavě oslabená sestava klíčovou výhru nepřidala

Sharing is caring!

Bez pěti hráčů odjeli basketbalisté BK Příbor U15 k ligovému utkání do Jihlavy. Důležitou výhru proto nepřivezli.

BC Vysočina – BK Příbor 73:69 (17:22, 21:23, 20:11, 15:13)

Body: Machala 24 (2 trojky), Havel 18 (4 trojky), Dostál 14, Mar. Slovák 6 (1 trojka), Michna 4, Tvardek 3, Mich. Slovák, V. Ivánek, Dombek a Zámorský 0. TH: 17/10 (59%). Trojky: 7. Fauly: 22. Užitečnost: Machala 20, Havel 14, Dostál 5.

Hodnocení trenéra Miroslava Slováka: V utkání v Jihlavě nám chyběli tři hráči, kteří startovali na turnaji EYBL ve Varšavě a další dva byli zranění. Poprvé tak s námi jeli tři hráči Frýdku-Místku Kuba Dombek, Ondra Zámorský a Vašek Tvardek, kteří nám byli ochotni pomoci v tomto klíčovém utkání.

Úvod utkání se nám docela povedl a v poločase jsme vedli o sedm bodů 45:38. Ve třetí čtvrtině jsme začali mít ale problémy s fauly. Ve 4. minutě si udělal čtvrtou osobní chybu Erik Havel, v 7. David Dostál, v 10. Milan Machala, konec třetí části jsme tak dohrávali bez nich a domácí se dostali do vedení 58:56.

Do poslední části jsme nastupovali se čtyřmi hráči, kteří měli každý čtyři fauly s cílem nefaulovat. Což se nám i vcelku dařilo a drželi jsme se na dostřel až do konce utkání. Bohužel se nám nepodařilo proměnit několik jasných střeleckých pozic a tři trestné hody, domácí dali v 10. minutě za stavu 70:67 svoji jedinou trojku v utkání a my jsme stihli už jen snížit na konečný čtyřbodový rozdíl. Bojovali a snažili jsme se, ale díky nedisciplinovanosti v obraně i díky spoustě hloupých a zbytečných faulů jsme odešli poraženi.

Chtěl bych poděkovat klukům z Frýdku-Místku, že s námi jeli a pomohli nám. Basket určitě umí, jen si malinko musí zvyknout na ligové tempo a tvrdost. O postupu do extraligy se tedy rozhodne za 14 dní, kdy na domácí palubovce přivítáme družstva Kroměříže a Prostějova. Stále to máme ve svých rukou, k postupu potřebujeme uhrát jednu výhru.

 

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *