V Praze vítězství, v Písku neúspěch

Sharing is caring!

Z poloviny vydařený trip mají za sebou basketbalisté BK Příbor U15. V sobotu 2. února v Praze zvítězili, o den později v Písku ale na domácí tým nestačili. Příbor je se čtyřmi výhrami z jedenácti utkání v extraligové tabulce aktuálně na 8. příčce.

BŠ Tygři Praha – BK Příbor 70:76 (18:24, 16:21, 20:18, 16:13)

Body: Machala 22 (3 trojky), Dostál 17, A. Ivánek 13 (1 trojka), Kubečka 7 (1 trojka), Havel a Smažák 4,  Maléř 3 (1 trojka), Bentkowski, Marek Slovák a Michal Slovák 2, Hanzlík 0. Trojky: 6. Fauly: 20. TH: 16/12 (75%). Užitečnost: Machala 18, A. Ivánek 12, Dostál 10.

Hodnocení trenéra Miroslava Slováka: Sobotní utkání jsme zahájili velmi svižně a od prvních minut jsme si vytvořili náskok, který jsme udržovali za stálého střídání po celý první poločas (34:45). I ve druhé části utkání probíhalo ve svižném tempu a rozdíl ve skóre byl více méně konstantní desetibodový. V poslední části jsme sice utkání svými chybami mírně zdramatizovali, ale koncovku jsme naštěstí zvládli v pohodě.

Sokol Písek Sršni – BK Příbor 75:60 (23:19, 14:18, 19:15, 19:8)

Body: Dostál 16, Havel 15 (1 trojka), A. Ivánek 10, Kubečka 9 (3 trojky), Marek Slovák 4, Maléř 3 (1 trojka), Michal Slovák 2, Hanzlík 1, Bentkowski a Smažák 0. Trojky: 5. Fauly: 22. TH: 16/7 (44%). Užitečnost: Havel 14, A. Ivánek a Dostál 8.

Hodnocení trenéra Miroslava Slováka: Nedělní utkání jsme zahájili oslabeni o Milana Machalu, který si v sobotu podvrtnul kotník. V první části měl mírně navrch domácí tým, který ji vyhrál 23:19. Druhou čtvrtinu jsme zásluhou naší zlepšené obrany naopak vyhráli my, proto byl v poločase stav vyrovnaný 37:37.

O přestávce domácí činovníci zřejmě vysvětlili rozhodčím, že není zvykem místní celebritě písknout čtyři fauly za poločas, do druhé části nastoupila zcela jiná dvojice rozhodčích a najednou domácí bránili téměř zcela čistě. Jen pro ilustraci v první polovině byl stav faulů 8:7 a střílené trestné hody 9:12, ve druhé části pak fauly byly 6:15 a šestky 19:4. K tomu jsme dostali ještě dvě technické chyby, které byli asi oprávněné, nicméně pramenily z frustrace hráčů z dění na palubovce. Přestali jsme se soustředit na svoji hru a naopak začali reagovat na výkon rozhodčích.

Utkání jsme si prohráli sami vlastní nedisciplinovaností, chybami, ztrátami a neplněním taktických záměrů. I takové utkání ale musí kluci absolvovat, aby pochopili, že ne vždy bude vše ideální a fér. Jen silný tým se s nepřízní dokáže vypořádat, a to my zatím nejsme.

Město Písek je krásné historické město, které jsme letmo poznali v sobotu večer při cestě na večeři.  Prošli jsme centrem a byli jsme na slavném historickém Kamenném mostě.