Vítězný víkend v Prostějově a Kroměříži

Dvě vítězství v žákovské lize si v sobotu 13. října v Prostějově a o den později v Kroměříži připsali basketbalisté BK Příbor U15.

BCM Orli Prostějov – BK Příbor 55:74 (12:14, 13:19, 15:17, 15:24)

Body: Dostál 18, Michna 11 (1 trojka), A. Ivánek 10 (1 trojka), Machala 8, Hanzlík a Havel (1 trojka) 6, Kubečka a V. Ivánek 4, Smažák 3, Bentkowski a Mar. Slovák 2, Linart 0. TH: 23/17 (74%). Trojky: 3. Fauly: 20. Užitečnost: Dostál 15, Michna 10, A. Ivánek 9.

Hodnocení trenéra Miroslava Slováka: V novém Národním sportovním centru v Prostějově na nás čekal tým, který vznikl spojením nejlepších hráčů z loňských týmů Prostějova a Olomouce. Dobře výškově poskládané družstvo nám od počátku dělal velké problémy a jen velmi pomalu jsme se dostávali do tempa a k naší hře. Poločasových 25:33 pro nás bylo dáno pouze menším počtem chyb na naší straně, jinak byla hra zcela vyrovnaná. Stejný herní obrázek přinesla i třetí část. Až v poslední části se nám povedla od čtvrté do šesté minuty šňůra devíti bodů, kterou jsme definitivně zlomili odpor soupeře. Z naší strany slušný výkon, ale zdaleka ne bez chyb.

Slavia Kroměříž – BK Příbor 50:72 (14:21, 18:8, 8:14, 10:29)

Body: Dostál 27, Machala 14 (1 trojka), A. Ivánek 13 (1 trojka), Havel a Smažák 4, Kubečka 3 (1 trojka), Maléř 3 (1 trojka), Mar. Slovák Marek a Mich. Slovák 2, Bentkowski a Linart 0. TH: 13/10 (77%). Trojky: 4. Fauly: 12. Užitečnost: Dostál 25, A. Ivánek a Machala 13.

Hodnocení trenéra Miroslava Slováka: V neděli na nás čekal náš dlouholetý soupeř z Kroměříže. Ti, posíleni sobotním vítězstvím nad Ostravou, vstoupili do utkání sebevědomě. Naše dobrá obrana je nicméně mírně přibrzdila a po první části svítil na výsledkové tabuli stav 21:14 pro nás.

Druhou část jsme začali katastrofálně a domácí nám několikrát sebrali míč již na polovině hřiště a jednoduchými koši převrátili skóre na svou stranu. V 8. minutě vedli 30:23. Do poločasu jsme snížili rozdíl ve skóre na přijatelné tři body (32:29).

Ve třetí části pokračoval vyrovnaný boj až do 7. minuty, kdy jsme šli opět do vedení o jeden bod 41:40. Od této chvíle jsme unaveného soupeře začali přehrávat a poslední část jsme už jasně ovládli 29:10.

Výsledek je pro domácí tým asi krutý, ale za výkon ve druhé části utkání jsme si vítězství zasloužili. Přestože byl náš výkon jako na houpačce. Ve druhé části utkání excelovali David Dostál a Milan Machala, ale o vítězství proti nepříjemnému soupeři, který udělal velký herní pokrok, se svým dílem podílel celý tým. Velká pochvala za bojovnost.