Zakuckaný diesel do cíle dojel vítězně

Sharing is caring!

Foto: Michal Bělaška

Dvě výhry si v neděli 25. listopadu připsali v Oblastním přeboru basketbalisté BK Příbor U13 proti soupeři z Valašského Meziříčí.

TOROLA Basket Team Příbor – Basket Valašské Meziříčí 40:28 (6:6, 12:10, 12:8, 10:4)

Body: Vít Gabzdyl 14, Domitra 10 (TH: 4/2), Grozman a Kuliha 4, Frydrych 2, Vil. Gabzdyl, Masopust a Straka 2. TH: 4:2 (50%). Fauly: 12

TOROLA Basket Team Příbor – Basket Valašské Meziříčí 51:23 (11:6, 16:8. 12:5, 12:4)

Body: Vít Gabzdyl 14 (TH: 4/4), Domitra 13 (2/1), Grozman 8, Skupeň 6, Bordovský 4 (3/0), Frydrych, Vil. Gabzdyl a Kuliha 2, Macek (2/0) a Masopust Kryštof (2/0) 0. TH: 13:5 (38,46%). Fauly: 11.

Hodnocení trenéra Roberta Bukovjana: V neděli k nám přijel dosud neznámy tým z Valašska. S tímto soupeřem jsme skutečně za čtyři roky, co hrajeme soutěže, ještě nehráli. Takže nás čekala velká neznámá, kterou předcházely pouze dosavadní velice zajímavé výsledky s našimi ostatními soupeři. Navíc náš tým postihla marodka hned tří hráčů základní rotace. Už v šatně jsem apeloval na to, že nás nečekají žádné jednoduché zápasy a že kluci, kteří se dostávají na hřiště z lavičky, se dnes do hry dostanou daleko víc než jindy. Měli tak možnost ukázat, co v nich je a že basketbal hrát umí.

Bohužel z prvního poločasu prvního zápasu jsem byl hodně frustrovaný. Nešlo ani tak o obrannou činnost, tam to ještě jakžtakž fungovalo. Co mě ale rozladilo, byly především nesmyslné ztráty a festival neproměněných šancí. Naštěstí ve druhé polovině utkání se kluci chytli a ten zakuckaný diesel dotlačili do vítězného konce.

Tento výraz jsem nevymyslel já, ale sami kluci v šatně mezi zápasy. Bylo na nich vidět, že v druhém utkání chtějí hrát lépe jak výsledkově, tak výkonem. A ono se tak opravdu stalo. Zlepšili jsme obranu i útok a nadále jsme v tabulce oblastního přeboru neporaženým týmem. Tato dvě vítězství se ale nerodila jednoduše a stála nás spoustu fyzických i psychických sil. Poděkování opět patří našemu skvělému publiku. Díky moc.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *