Ženám se nedaří a stále čekají na vítězství

Sharing is caring!

Druholigovým ženám se v aktuálním ročníku 2. ligy nevede. Prohrály všech pět dosavadních utkání, včetně domácího víkendového utkání 6. kola proti nováčkovi soutěže z Vysoké nad Labem. Po domácí porážce si připisují pouhý bod a v současné době jim patří poslední místo ve skupině B.

BK Příbor – BK Napos Vysoká nad Labem 53:74 (16:15 32:35 41:55)

Body: Nenutilová 10 (2 trojky), Papaková 8, S. Kostelníková (1 trojka) a D. Drabíková 5, V. Reichertová, Königová, Vyvlečková, Kleinová a Šťastná 4, Šimíčková 3 (1 trojka), Štupáková 2, K. Reichertová 0. TH: 15/9 (60%). Trojky: 4. Fauly: 27. Užitečnost: Nenutilová 7, S. Kostelníková 3.

Hodnocení hrající trenérky Nikoly Kleinové: Omlazený tým se na hřišti zatím hledá. Každá hráčka si z předešlého týmu přinesla jiné herní návyky a snažíme se je postupně sladit v jednu týmovou souhru, která do hry přinese potřebný řád a jednotné herní principy. Všechny zápasy poukazují na to, že obrovským problémem je obrana a vše co k ní patří. Nejednota panuje i v útoku, ale tady to není tak katastrofální. Šance jsme si dokázaly vytvořit v každém zápase.

Zápas s Vysokou nad Labem jsme rozehrály dobře. Byly jsme aktivní směrem ke koši a vzájemně si dělaly místo. V obraně jsme byly pozorné a snažily se odezírat z pohybu míče po hřišti. Se začátkem druhé čtvrtiny jsme ale začaly ztrácet na útočné aktivitě a měly zbytečně moc střel ze střední a velké vzdálenosti.

Do třetí čtvrtiny jsme vstoupily naprosto nekoncentrované a nechaly si soupeřky utéct na rozdíl 14 bodů. Kupily jsme chyby v přechodu z obrany do útoku, na rozehrávce a také v obraně. Poslední čtvrtinu jsme odehrály s hlavou dole a věděly, že jsme se o vítězství připravily samy.

Holky z Vysoké nás porazily dobrou střeleckou úspěšností ze střední a velké vzdálenosti, a také hrou v podkošovém území, kde jsme neubránily jejich nejlepší hráčku s číslem 14.

V 7. kole druhé ligy zajíždíme 3. listopadu na půdu Vlčic ze Žďáru nad Sázavou, kde odehrajeme také první kolo Českého poháru.

 

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *