Ženám sezóna nevyšla a mají co napravovat

Sharing is caring!

Cílem nedávno skončené basketbalové sezóny 2018/2019 z pohledu příborských žen bylo zařadit do sestavy více mladých hráček a předvádět v zápasech 2. ligy vyrovnané výkony. To se však v základní skupině B uskutečnit nepovedlo.

„Do sezóny jsme vstupovaly s cílem utrhnout první vítězství co nejdříve. To se nám však podařilo až na začátku listopadu, kdy jsme porazily tým Vlčic ze Žďáru nad Sázavou, a to navíc v soutěži Českého poháru. Druhý den jsme výsledek nezvládly zopakovat, a tak jsme na naši první výhru v 2. lize žen čekaly až do prosince, kdy jsme zvítězily v Nymburku,“ popisovala hrající trenérka příborských žen Jana Nenutilová. V posledních zápasech základní části přidaly ženy ještě jednu výhru, přesto obsadily osmé místo a do nadstavby vstupovaly s vědomím, že udržet druholigovou příslušnost nebude snadné.

„Z výsledku v základní skupině bylo tedy jasné, že pro udržení 2. ligy žen musíme ve skupině o udržení urvat co nejvíce vítězství. Úkol se nám podařilo splnit a v uplynulé sezóně jsme obhájily 6. místo,“ uvedla Jana Nenutilová.

Tristní byla opět účast na trénincích v průběhu sezóny a motivace hráček do zápasů. „Snad se takovému přístupu v příští sezóně vyvarujeme a budeme opět bojovat o příčky nejvyšší,“ přála si Jana Nenutilová. V sezóně 2019/2012 bude družstvo žen BK Příbor hrát ve skupině B druhé ligy. Soupeřkami jim budou hráčky Bruntálu, Poděbrad, Olomouce, Litomyšle, Nymburka a Žďáru nad Sázavou, kde příborské basketbalistky v sobotu 5. října nový ročník 2. ligy zahájí.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *