Děvčata U15 v Ostravě obě utkání prohrála

Sharing is caring!

Po poměrně úspěšném domácím dvojzápase cestovaly basketbalistky U15 v sobotu 28. a v neděli 29. září poprvé v sezoně na palubovky soupeřů. V Ostravě ale ani v jednom utkání Nadregiononální ligy na výkony z prvního víkendu nenavázaly.

Basket Ostrava – BK Příbor 92:42 (25:14, 43:18, 70:28)

Body: Eva Pařenicová 12, Hana Peterová 10, Barbora Činčalová 7, Pavla Debefová 6, Eliška Kubalová 3, Hana Tomaškovičová a Kateřina Koďousková 2, Eliška Figarová, Zuzana Kovaříková a Erika Kostelníková 0. TH: 14/6 (43%). Fauly: 7.

Hodnocení trenéra Libora Piškytla: V průběhu ostravského víkendu jsme si opět a zase dokázali, co pro psychiku znamená „hrát proti větším“. Holky z Basketu Ostrava vyrostly oproti nám rychleji, na to se ale nemůžeme vymlouvat. Jak všichni jistě ví, výška je v basketbale nesporná výhoda, nikoliv však předpoklad pro výhru. A pokud chceme proti vysokým vyhrát, nemůžeme se sesypat po první čtvrtině. To se bohužel stalo, a tak nás soupeř v Trojhalí rozdrtil 50bodovým rozdílem.

SBŠ Ostrava B – BK Příbor 84:28 (12:7, 37:14, 56:20)

Body: Hana Tomaškovičová 8, Hana Peterová a Eliška Kubalová 6, Erika Kostelníková 4, Eliška Figarová a Eva Pařenicová 2, Zuzana Kovaříková, Kateřina Koďousková a Barbora Činčalová 0. TH: 11/2 (18%). Fauly: 8.

Hodnocení trenéra Libora Piškytla: V nedělním utkání jsme se utkali s rezervou ligového družstva SBŠ. Oproti sobotnímu utkání soupeř nebyl ani větší, ani silnější, ani basketbalovější. Nicméně se opakoval stejný scénář a po výborná první čtvrtina se naděje na vyrovnané utkání začalo hroutit v 11. minutě zápasu. Neschopnost zodpovědně nabírat doskakující soupeřky, které byly oproti nám úplně všude, pomatenost, lenost, nulová aktivita na obou polovinách hřiště, nechuť, a především nezodpovědnost klíčových hráček při rozehrávce. To vše vedlo k žalostnému výkonu, připomínající zápasy přípravky, která se zrovna učí hrát basketbal.

Za oba zápasy si zaslouží pochvalu Barča Činčalová za ustavičnou práci v obraně i přes největší porci minut. Pod košem nás pak držela nad vodou Hanka Peterová, bohužel při bojích na doskoku byla často sama, a to stojí spoustu sil.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *