Kluci U15 začali novou sezónu výtečně

Basketbalisté BK Příbor U15 vlétli do sezóny 2019/2020 ve velkém stylu. Přestože museli odehrát dvě utkání v jednom dni, zvítězili v Nadregionální lize jak dopoledne v Bruntále, tak po obědě v nedalekém Krnově.

SK Bruntál – BK Příbor 65:91 (16:24, 14:22, 12:28, 23:17)

Body: Vít Gabzdyl 16 (TH: 2/2), Vojtěch Pustějovský 16 (3/0), David Domitra 15 (3/1), Michal Grozman 15 (1/1), Jan Bordovský 11, Jakub Kött 6 (2/1), Patrik Frydrych 4 (1/0), David Straka 4, Harry Hidson 2 a Filip Wavra. TH: 12:5 (41,67%). Trojky: 2 (Bordovský,  Kött). Fauly: 7.

Hodnocení trenéra Roberta Bukovjana: První utkání nové sezóny jsme odehráli v neděli 15. září v Bruntále. Na horké půdě soupeře, u kterého jsme si nebyli vůbec jisti, v jaké sestavě a s jak kvalitním týmem nastoupí. Ve hře nám nicméně problémy dělali pouze dva vyšší hráči, se kterými se ale kluci dokázali popasovat. Mohli jsme se opřít téměř po celý zápas o rychlé protiútoky i velmi dobrou střelbu. Škoda výpadku v obranné činnosti v závěru utkání, díky kterému jsme poslední čtvrtinu prohráli. Kluci už se nejspíš viděli na cestě do Krnova. I přesto si od nejvzdálenějšího soupeře vezeme cenné dva body, a to se počítá.

BK Krnov – BK Příbor 40:84 (11:24, 6:26, 11:13, 12:21)

Body: Vojtěch Pustějovský 32 (TH: 7/4), David Domitra 11 (6/3), Jan Bordovský 9 (5/3), Michal Grozman 9 (1/1), Vít Gabzdyl 8, Jakub Kött 7 (2/1), Patrik Frydrych 4, David Straka 3 (2/1), Filip Wavra 1 (2/1), Harry Hidson 0 (2/0). TH: 26:14 (53,85%). Fauly: 12.

Hodnocení trenéra Roberta Bukovjana: Pokud jsem o Bruntálu psal, že nevíme, v jaké sestavě proti nám nastoupí, tak úplně to samé platilo o soupeři z Krnova. Rozdíl byl jen v tom, že my už měli v nohách jeden zápas a krnovští hráči byli čerství. Na palubovce to ale od úvodního rozskoku nebylo vůbec znát. Útočný vítr v první a uragán ve druhé čtvrtině nám dal pohodlné poločasové vedení 50:17.

Větší oddechový čas trvající deset minut (po dobu celé třetí čtvrtiny) jsme si vybrali po přestávce. V poklidném, ale soustředěném výkonu jsme pak pokračovali v závěrečném dějství a dokráčeli jsme si tak pro pohodlné vítězství a v rozbíhající se sezóně si vezeme čtyři důležité a cenné body z palubovek soupeřů.

1 názor na “Kluci U15 začali novou sezónu výtečně”