Kluci v lize přehráli hladce Orlovou i Frýdek

V 9. a 10. kole Žákovské ligy chlapců U14 hráli basketbalisté Příbora o víkendu 16. a 17. listopadu na domácí palubovce Masarykova gymnázia proti soupeřům z Orlové a Frýdku-Místku. Obě utkání zvládli a upevnili si první místo ve skupině H.

TOROLA Basket Team Příbor – BK Snakes Orlová 80:36 (21:11, 6:11, 26:6, 27:8)

Body: Vojtěch Pustějovský 28 (TH: 3/2), Michal Grozman 18 (6/2), David Domitra 16 (4/2), Jakub Kött 11, David Straka 4, Vít Gabzdyl 2 (8/2), Patrik Frydrych 1 (4/1), Michael Beseda (2/0) a Filip Wavra (2/0) 0. TH: 29/9 (31,03%). Trojky: 1 (Kött 1). Fauly: 21.

Hodnocení trenéra Roberta Bukovjana: Diesel. Přesně tak jsme se rozjížděli v zápase s papírově slabším soupeřem. Jakoby nám role favorita snad ani nepatřila. Přestože si v šatně řekneme, jak máme hrát a jaký scénář utkání od hráčů očekávám, na hřiště děláme všechno jinak. Všude jsme pozdě, nebráníme, děláme zbytečné chyby a do toho přidáme ve druhé čtvrtině neproměňování vypracovaných šancí ke skórování a bohužel ani trestných hodů. Takže místo rychle rozhodnutého zápasu přichází „trápička“, poločasové vedení +5 bodů a bouřka v šatně. No a najednou to všechno jde. Třetí a čtvrtou čtvrtinu vyhráváme +20 a +19, v obraně povolíme soupeři za druhý poločas pouhých 14 bodů. Ptám se: „Nešlo by to prosím příště otočit?“

TOROLA Basket Team Příbor – Basketpoint Frýdek-Místek            92:57 (38:8, 19:14, 20:18, 18:17)

Body: Vojtěch Pustějovský 24 (TH: 6/4), Michal Grozman 16 (2/0), Jakub Kött 10, David Domitra, Patrik Frydrych a Vilém Gabzdyl (1/0) 8, David Straka 7 (2/1), Vít Gabzdyl 6 (8/4), Jakub Macek 3 (4/1), Lukáš Bělaška 2. TH: 23/10 (43,48%). Trojky: 2 (Vilém Gabzdyl 2). Fauly: 10.

Hodnocení trenéra Roberta Bukovjana: Pokud jsem se při hodnocení zápasu s Orlovou ptal „Nešlo by to prosím příště otočit?“. Tak jsem dostal hned odpověď: „To víte, že to jde“. Hráči mi to předvedli hned v nedělním zápase proti Frýdku-Místku. Paradoxně lepší soupeř než Orlová a nástup do zápasu z kategorie snů. V podstatě po prvních deseti minutách (35:8) rozhodnuto a zápas bez nervů. Pokud vedeme v poločase o 32 bodů, vše se nám daří jak na obranné, tak i na útočné polovině. Můžeme si dovolit zkoušet různé herní varianty a zapojit do zápasu co největší počet hráčů. Domácí víkendová mise, tak trochu i „povinnost“, byla splněna. Nyní se musíme soustředit na dohrávané utkání v Novém Jičíně a v závěru základní části žákovské ligy na venkovní utkání na hřišti NH Ostrava a v Opavě.