První bitva se Snakes Ostrava dopadla výborně

V předehrávce 5. kola Žákovské ligy hráli kluci kategorie U14 druhého týmu tabulky Snakesu Ostrava. Bez tří hráčů základní rotace Příbor na horké palubovce tradičního soupeře vyhrál až nečekaně vysoko.

BK Snakes Ostrava – TOROLA Basket Team Příbor 56:94 (11:25, 15:26, 15:18, 15:25)

Body: David Domitra 27 (TH: 4/2), Vojtěch Pustějovský 19 (4/0), Michal Grozman 17 (2/1), Vít Gabzdyl 10 (9/8), Jakub Macek 6, Daniel Stefanov 4, David Straka 4, Matyáš Kaspřík 3 (2/1), Kryštof Masopust 2, Ondřej Skupeň 1 (2/1), Filip Wavra 1 (2/1). TH: 25:14 (56%).  Trojky: 2 (Domitra, Pustějovský). Fauly: 23.

Hodnocení trenéra Roberta Bukovjana: S týmem BK Snakes Ostrava jsme se v sezóně v kategorii U14 potkali úplně poprvé. Ostravský tým hrál totiž podzimní část žákovské ligy v regionu střední a jižní Moravy. Nicméně v minulosti patřil tento tým mezi naše tradiční a časté rivaly. Připomeňme si také ne moc dobrou vzpomínku na zápasy z minulé sezóny, v nichž jsme je v kvalifikaci na Národní finále nedokázali ani jednou porazit.

Před zápasem jsem měl proto mírné mrazení v zádech, obzvlášť když jsme do Ostravy odjížděli bez tří hráčů základní rotace a v našem týmu bylo hned šest hráčů ročníku narození 2007 (téměř polovina).

Do utkání jsme ale vstoupili tak jak, jsme si řekli v šatně. V 6. minutě jsme vedli 19:7 a úvodní čtvrtinu jsme vyhráli 25:11. V nastavené trendu jsme pokračovali i ve druhé desetiminutovce a v poločase svítilo na tabuli skóre 51:26 v náš prospěch.

Nechtěli jsme ponechat nic náhodě a díky dobré obraně jsme i nadále rozdíl ve skóre navyšovali. Ten se po čtyřiceti minutách zastavil na čísle 38, což je snad historicky největší rozdíl proti tomuto soupeři.

V zápase jsme nicméně udělali spoustu chyb a spoustu vypracovaných a vyložených šancí jsme neproměnili. Kluci mi ale svou hrou, nasazením a výsledkem udělali velkou radost. Chtěli bychom v tomto duchu pokračovat i ve zbytku sezóny a zanechat tak dobrý pocit nejen v nás, hráčích a trenérech, ale i v našich fanoušcích, kteří nás stále bezmezně podporují.