První výhru získala příborská děvčata v Rožnově

Do letošní sezóny vstoupili hráčky U11 pod vedením trenérky Gabriely Rubinové podstatně lépe než do té minulé. Všechny zápasy první poloviny základní byly vyrovnané a někdy příborským nadějím nechybělo k vítězství mnoho (BK Příbor – SBŠ Ostrava 17:42 a 14:31, BK Frýdek-Místek – BK Příbor 39:20 a 35:24, BK Příbor – Basket Ostrava 25:35 a 26:33).

„Holky jsou oproti loňsku zkušenější, a také se začíná projevovat rozdíl mezi hračkami, které pravidelně a poctivě chodí na tréninky a těmi, které ne. Jak v obraně, tak v útoku se holky zlepšily, proto se dalo očekávat i vítězství. To se dostavilo v Rožnově pod Radhoštěm, i když jen v jednom ze dvou utkání,“ uvedla trenérka Gabriela Rubinová.

TJ Rožnov p. R. – BK Příbor 37:24 (8:2, 7:6, 16:12, 6:4)

Body: L. Monsportová 14, M. Kulihová a E. Seibertová 4, T. Bortlová 2, K. Zárubová, M.   Gabzdylová a K. Debefová 0.

Hodnocení trenérky Gabriely Rubinové: Do prvního zápasu nastoupilo sedm hráček, ale než se jsme se stihly po hřišti rozkoukat, soupeř získal osmibodový náskok. Zbytek utkání byl vcelku vyrovnaný, ke konci se však projevila únava na naší straně a vítězství získal soupeř.

TJ Rožnov p. R. – BK Příbor 31:37 (4:12, 13:2, 10:11, 4:12)

Body: K. Debefová 12, M. Kulihová 8, E. Seibertová a T. Bortlová 6, L. Monsportová 5, K. Zárubová 0.

Hodnocení trenérky Gabriely Rubinové: Druhého utkání se účastnilo už jen šest hráček. Naštěstí v pauze mezi zápasy holky doplnili energii a do hry vstoupily s motivací a cílem vyhrát. Konečně se na zápas opravdu soustředily všechny. Hrály týmověji a povzbuzování jediné hračky na střídačce bylo slyšet více než celá soupeřova lavička.

Hned v první minutě jsme dali dva koše, což zvýšilo motivaci a únava šla úplně bokem. Druhá čtvrtina byla úplně v opačném duchu, euforie opadla a nechali jsme soupeře skóre otočit a poté náskok ještě o něco zvýšit.

Ve druhém poločase se objevila nová vlna energie a holky hrály znova naplno s vědomím, že výhra není nemožná. Také zjistily, že jednodušší a rychlejší přesun míče po hřišti není driblink, ale nahrávky. Postupně jsme získali vedení zpět a od poloviny poslední čtvrtiny už soupeř nedokázal dát koš.

Ačkoliv je pořád co zlepšovat, holky musím pochválit za snahu a energii, kterou téměř celý zápas neztrácely.