První dvě utkání v žákovské lize kluci zvládli

Sharing is caring!

První dvě utkání odehráli v Žákovské lize hráči týmu U14. V sobotu do Frýdku-Místku i v neděli do Orlové si zajeli pro vítězství.

Basketpoint Frýdek-Místek – TOROLA Basket Team Příbor 55:73 (18:17, 3:27, 14:20, 20:9)

Body: Vojtěch Pustějovský 18 (TH: 9/4), Michal Grozman 12 (2/0), Vít Gabzdyl 10 (4/3), Patrik Frydrych 7 (2/1), Jan Bordovský 6 (6/4), Jakub Kött 5 (2/1), Ondřej Skupeň 5 (6/3), Kryštof Masopust 4, David Straka 4 (1/0) a Jakub Macek 2. TH: 32:16 (50%). Trojky: 1 (Vít Gabzdyl). Fauly: 15.

Hodnocení trenéra Roberta Bukovjana: Špatný vstup do utkání napravil výkon ve druhé čtvrtině. To bylo ale bohužel poslední a jediné, co nás mohlo na tomto zápase těšit. Neochota některých hráčů plnit předem dané a dohodnuté věci především při celoplošné obraně, může vést v systému pasarela (hráč může nastoupit pouze ve třech čtvrtinách) k tomu, že si zahrají osm minut a více času na palubovce prostě nedostanou. Za zmínku možná ještě stojí fakt, že nastoupilo všech 14 hráčů a skórovalo jich hned 10. Dále pak velice dobrá úspěšnost trestných hodů po třech odehraných čtvrtinách 19:13 (68,42%). Zajíci se ale sčítají až po honu a během poslední čtvrtiny jsme si procento úspěšnosti pokazili na 50 procent, když jsme v poslední desetiminutovce dokázali proměnit pouze tři trestné hody ze třinácti!!!

BK Snakes Orlová – TOROLA Basket Team Příbor 37:80 (8:23, 7:16, 8:22, 14:19)

Body: Vojtěch Pustějovský 19 (TH: 4/3), Michal Grozman 14, Vít Gabzdyl a Jakub Kött 10 (3/1), Jan Bordovský 8 (4/3) David Straka 7 (2/1), Filip Wavra 5 (1/1), Ondřej Skupeň 3 (1/1), Michael Beseda 2, Vilém Gabzdyl 2, Lukáš Bělaška (2/0) a Kryštof Masopust (2/0) 0. TH: 19:10 (52,63%). Trojky: 2 (Bordovský, Kött). Fauly: 15.

Hodnocení trenéra Roberta Bukovjana: Docela poklidný zápas, do kterého byli od začátku zapojení všichni hráči, kteří byli k zápasu připraveni. Osm, sedm, osm bodů v obraně v průběhu prvních tří čtvrtin je docela dobrá vizitka defenzivní činnosti. Čtrnáct bodů v obraně v poslední čtvrtině hovoří opět o jakémsi uspokojení z výsledku. V každém případě budeme muset zapracovat na obraně 1 na 1. Tady občas propadáme, protože nechceme příliš využívat výpomoci. Opět nám skórovalo 10 hráčů, což je pozitivní. K oběma těmto zápasům musím poznamenat, že stejný výkon nám proti lepším týmům rozhodně stačit nebude.