Úvod nevyšel. Nový Jičín byl silnější

Sharing is caring!

Takový vstup do sezony si příborští muži rozhodně nepředstavovali. V 1. kole Severomoravské ligy zajížděli na palubovky okresního rivala z Nového Jičína, kde ovšem vysoko prohráli.

BC Nový Jičín B – BK Příbor 97:56 (21:16, 51:29, 68:40)

Body: Jan Říčka (1 trojka), Aleš Zemánek 11, Jiří Pavelka 9 (1 trojka), Mateo Bilić a Jaroslav Kretschmann 8, Vojtěch Novák 6 (1 trojka), Jakub Velička 3. TH: 16/11 (54%). Fauly: 17.

Hodnocení trenéra Libora Piškytla: Letošní sezonu jsme zahájili na novojičínské palubovce, konkrétně v bývalé extraligové hale s bohatou basketbalovou historií. Soupeř posílen o tři hráče z prvoligového týmu, i proto zápas ovládl. První čtvrtinu naši kluci ukázali, že i v okleštěné sestavě umíme s favoritem odehrát vyrovnanou partii, ve 13. minutě utkání ale uchopil otěže zápasu do svých rukou prvoligový Dan Panák a šňůrou 11 bodů pomohl domácím odskočit na rozdíl 14 bodů. V ten moment se nám hra začala sypat jako domeček z karet a ani v druhé půli jsme nenašli dostatek sil, abychom likvidovali rychlé protiútoky a snižovali náskok. Domácí byli v prvním klání jednoznačně lepším týmem. Je krásné vidět, že soutěživost z dob Mlékárny Kunín v Novém Jičíně zůstala.

Ve druhém kole se příborští muži představí poprvé doma. V pátek 11. října nastoupí ve sportovní hale Masarykova gymnázia od 20.15 hodin proti VŠB Ostrava B.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *