Po zklamání v Kyjově radost v Opavě

Druhou polovinu žákovské ligy odstartovali patnáctiletí basketbalisté Příbora v Kyjově vysokou porážkou. O den později v Opavě ale svěřenci Roberta Bukovjana zabojovali a získali cenný skalp.

Jiskra Kyjov – BK Příbor 99:38 (27:13, 23:4, 19:8, 30:13)

Body: Vojtěch Pustějovský 12 (5/3), David Domitra 10 (9/0), Vít Gabzdyl 9 (4/3), Harry Hidson 3, Patrik Frydrych 2, Michal Grozman 2, Jakub Kött 0 (2/0). TH: 20:6 (30%). Trojky: 2 (Hidson, Pustějovský). Fauly: 19.

Hodnocení trenéra Roberta Bukovjana: Druhou část žákovské ligy U15 jsme začali utkáním na půdě jednoho z nejtěžších soupeřů. Kyjov má osu týmu postavenou na velice kvalitních hráčích ročníku 2005, kterou doplňuje velká naděje ročníku 2006 Daniel Duhajský, autor 29 bodů v utkání. Pro hráče, i pro nás trenéry jsou tyto zápasy obrovským přínosem. Potkali jsme se opravdu s výškově nadprůměrným týmem s obrovskou rychlostí a basketbalovou vyspělostí. Jenom více takových zápasů v kategorii U15, ze kterých si doufám přineseme do kategorie U14 obrovské zkušenosti.

BK Opava – BK Příbor 63:69 (14:15, 19:15, 19:24, 11:15)

Body: Vojtěch Pustějovský 19 (7/3), David Domitra 11 (6/3), Vít Gabzdyl 10 (10/6), Michal Grozman 10 (2/0), Jakub Kött 10 (4/4), Matěj Kuliha 5 (2/1), Jan Bordovský 2 (4/2), Patrik Frydrych 2. TH: 35:19 (54,29%). Trojky: 2 (Kött 2). Fauly: 22.

Hodnocení trenéra Roberta Bukovjana: Opava se stala letos našim nejčastějším soupeřem a snad až na jeden zápas v kategorii U14 se zatím jednalo vždy o vyrovnané bitvy. A nejinak tomu bylo i tentokrát. Po téměř vyrovnané první čtvrtině si Opava vytvořila do poločasu tříbodové vedení a v bodovém přídělu pokračovala i po přestávce. Naštěstí se nám za stavu 37:30 podařilo zastavit její nápor a snížili jsme na 37:35.

Od poloviny třetí části hry se vedení přelévalo z jedné strany na druhou a žádný ze soupeřů si nedokázal vytvořit více jak tříbodový náskok. Přetahovaná trvala až do osmé minuty posledního dějství, kdy jsme šli do vedení 57:63 a 59:65. V závěrečné minutě jsme snahu soupeře o přerušování hry za cenu faulů trestali z čáry trestného hodů. Proměnili jsme čtyři ze šesti a dotáhli tak zápas do vítězného konce.

Velice si cením takových zápasů. Museli jsme předvést bojovnost, nasazení, dobrou obranu, ale i jakousi psychickou odolnost. Toto jsou všechno aspekty, které budeme nutně potřebovat v kategorii U14. Znovu zde musím konstatovat to, co jsem již klukům řekl v šatně. Kdyby předvedli některý z víkendových výkonů v posledním zápase U14 právě proti Opavě, extraliga by nám určitě neutekla.

Nemá cenu plakat nad rozlitým mlékem, je třeba se z tohoto poučit a makat dál v rozběhnuté sezoně a sbírat další zkušenosti. Obrovské, ale ještě jednou obrovské díky patří všem rodičům a fanouškům, kteří nás do opavské haly doprovázeli a povzbuzovali nás, místo toho, aby trávili poklidný nedělní podvečer v teple domova J.