První porážka přišla až ve dvanáctém utkání sezony

Příborští basketbalisté kategorie U15 odehráli o víkendu 7. a 8. prosince závěrečná dvě utkání první části Nadregionální ligy. A v úplně posledním zápase s Opavou si pokazili výjimečnou sérii bez porážky.

BK Příbor – NH Ostrava 50:37 (13:10, 14:3, 12:8, 11:16)

Body: David Domitra 17 (TH: 4/1), Michal Grozman 12 (5/2), Jakub Kött 12 (2/2), Matěj Kuliha 5 ( 2/1), Patrik Frydrych 2, Filip Wavra 2 (2/2), David Straka 0 (2/0). TH: 17:8 (47,06%). Fauly: 21.

Hodnocení trenéra Roberta Bukovjana: Soupeř přijel odehrát utkání pouze s osmi hráči, ale ani naše sestava nebyla vzhledem ke zdravotnímu stavu některých hráčů ideální. Pohled na tabulku před zápasem hovořil o tom, že v případě dvou nepovedených výsledků bychom nemuseli mít první příčku v tabulce nadregionální ligy U15 jistou. Bylo proto opravdu o co hrát a zápas jsme si nemohli dovolit vypustit.

Do poločasu jsme si vytvořili čtrnáctibodový náskok a v jeho navyšování jsme pokračovali i ve třetí a čtvrté části. Bohužel jen do její osmé minuty (50:23). Poté jsme značně zamíchali sestavou a závěrečné dvě minuty jsme prohráli 0:14. Je to velká škoda, protože i hráči z lavičky, pokud přijdou na hřiště za rozhodnutého stavu, se musí snažit bránit naplno. I při vědomí, že o vítězi utkání je již rozhodnuto. To se však nestalo a velice mě to mrzí.

BK Příbor – BK Opava 70:71 (14:21, 16:14, 21:22, 19:14)

Body: Michal Grozman 22, David Domitra 21 (TH: 10/3), Jakub Kött 12 (2/2), David Straka 9 (4/3), Ondřej Skupeň 4 (2/1), Filip Wavra 2, Matěj Kuliha 0 (2/0). TH: 20:9 (45%). Trojky: 1 (Skupeň). Fauly: 19.

Hodnocení trenéra Roberta Bukovjana: S pěti hráči ročníku 2005, ale zároveň bez pěti nejlepších hráčů ročníku 2006 přijela Opava odehrát poslední zápas základní části nadregionální ligy U15. Před zápasem bylo jasné, že nás nemůže z prvního místa tabulky nikdo a nic sesadit, což se nejspíš projevilo na velice vlažném vstupu do utkání. Někteří hráči si neuvědomují, že se zápas dá prohrát i v první čtvrtině. A přesně to se stalo při nedělním utkání. Téměř vyrovnaná druhá a třetí čtvrtina a ani závěrečný finiš neodvrátil naši porážku o jediný bod.

První porážka přišla v posledním zápase základní části nadregionální ligy a je tak malou kaňkou na jinak povedeném podzimu. Nutno přiznat, že jsme si vítězství nezasloužili, protože jsme v průběhu zápasu nevedli ani jednu vteřinu a případná úspěšná střela s klaksonem by z nás udělal pouze šťastnějšího, nikoliv lepšího vítěze.

Budiž nám tento vstup do zápasu ponaučením pro příští zápasy, nejen v kategorii U15, ale taky v kategorii U14. Po Novém roce budeme v sezóně pokračovat již v celorepublikové lize U15 a můžeme se těšit na soupeře jako Olomouc, Prostějov, Pardubice či Kyjov. Druhá část sezóny tak bude především o získávání zkušeností a bilance 11:1 nás rozhodně čekat nebude. Vítězství v nadregionální lize ale považuji za velký úspěch a za splnění jednoho z nevyřčených cílů před sezónou.