Oslabené patnáctky na Ostravanky nestačily

Sharing is caring!

Děvčata kategorie U15 se silným ostravským soupeřkám postavila v oslabené sestavě. Nadšení nestačilo, v obou zápasech se radoval z výhry protivník.

BK Příbor – SBŠ Ostrava B 29:99 (5:29, 11:53, 26:70)

Body: Pařenicová 12 (2 trojky), Hladíková 7, Činčalová 5, Krejčí 3, Kubalová 2, Debefová, Kovaříková a Kostelníková 0. TH: 7/15 (46%). Trojky: 2. Fauly: 8

Hodnocení trenéra Libora Pikytla: Během víkendu holky odehrály, troufám si říct, fyzicky nejnáročnější utkání kariéry. Proti favorizovaným Ostravankám jsme nastoupili v osmi, resp. sedmi hráčkách. Rady typu „hrajme hlavou“ či „omezme zbytečně naběhané kilometry a šetřeme energii“ se sice jednoduše řeknou, hůře pak udělají. Jediné, co bych mohl vytknout, je hromada školáckých ztrát a častokrát duševní nepřítomnost na hřišti. To se nám povedlo na třetí desetiminutovku vymazat z našeho repertoáru a zahráli jsme nejlepší čtvrtku (15:17), což byl bohužel příborský vrchol sobotního utkání.

BK Příbor – Basket Ostrava 32:64 (9:17, 18:36, 25:46)

Body: Pařenicová 20 (2 trojky), Hladíková 4, Debefová 2, Kostelníková 2, Krejčí 2, Činčalová 2, Kovaříková 0. TH: 2/6 (33%). Trojky: 2. Fauly: 2.

Hodnocení trenéra Libora Piškytla: Oslabeni o další hráčku (Elišku Kubalovou) jsme v neděli 24. listopadu dopoledne přivítali děvčata z ostravského Trojhalí. Požadavek z mé strany byl jediný: nevykašlat se na zápas a zahrát si, na co máme. Nevím, zda to bylo úzkou rotací, či holky chtěly ukázat, že dokážou zahrát i bez zraněných opor, ale předvedly bojovnost a píli, kterou vybojovaly lepší výsledek než v prvním klání v Ostravě.

Za tohle utkání zaslouží celý tým pochvalu. Za celý víkend pak musím vyzdvihnout výkon kapitánky Evy Pařenicové (32 bodů a 4 trojky), která vzala otěže do svých rukou a v rámci možností hru dirigovala. Rovněž se v obou utkáních dokázala bodově prosadit i naše nejmladší Lucka Krejčí.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *