Poslední utkání roku děvčata v Rožnově prohrála

Soubojem o pátou příčku ve skupině F Nadregionální ligy bylo závěrečné utkání první poloviny sezony v pondělí 16. prosince v Rožnově pod Radhoštěm. Více basketbalových dovedností a především přesnější mušku ukázaly na své palubovce domácí hráčky, které se výhrou dostaly před oslabenou příborskou družinu. Ta k poslednímu utkání skupiny přijela bez zraněných Kateřiny Chromečkové, Pavly Debefové a také bez Hany Peterové.

TJ Rožnov pod Radhoštěm – BK Příbor 54:39 (12:8, 10:9, 20:10, 12:12)

Body: Hana Tomaškovičová 16 (1 trojka), Barbora Činčalová 13, Eliška Kubalová 4, Tereza Hladíková a Eva Pařenicová 2, Eliška Figarová, Kateřina Koďousková, Lucie Krejčí a Zuzana Kovaříková 0. TH: 4/8 (50%). Trojky: 1. Fauly: 6.

Hodnocení kapitánky týmu Evy Pařenicové: Ačkoliv jsme byly oslabeny, jely jsme do Rožnova s jediným cílem – zvítězit a udržet pátou příčku. Od první minuty na naší hře ale toto předsevzetí nebylo patrná. Nechaly jsme se ovlivnit neohrabanou hrou domácího týmu a vůbec jsme se nesoustředily na naší hru. Na doskoku, kterým jsme měly zápas vyhrát, jsme byly slabší a nechaly se přeskákat vyššími hráčkami domácího družstva. Ty pak snadno zakončovaly a vytvářely so rozhodující náskok. Přesto jsme první poločas prohrály o pouhých pět bodů (22:17).

Do druhého poločasu jsme nastoupily ještě hůř a třetí čtvrtinu prohrály o deset bodů. Poslední část zápasu už byla z naší strany povedenější, ale bodový rozdíl jsme nedokázaly dohnat.

Šestá příčka znamenala pád do skupiny o 7. až 12. místo, kterou BK Příbor zahájí v sobotu 11. ledna znovu proti Rožnovu pod Radhoštěm.