Kadeti testovali formu na turnaji v Kyjově

Otestovat formu před startem nové basketbalové sezony odjeli kadeti Basketbalového klubu Příbor do Kyjova na Slovácku, kde se první zářijový víkend účastnili turnaje Tubanak 2020. Po dvou porážkách a třech vítězstvích obsadili svěřenci trenéra Miroslava Slováka 5. příčku.

Turnaje kadetů se v Kyjově účastnilo deset týmů z Česka a Slovenska. Příborští se ve skupině A nejprve utkali s béčkem BK Opava a přestože téměř celé utkání vedli, připsali si na úvod turnaje porážku 38:51.

Nešťastná ztráta se podepsala i na druhém vystoupení hráčů BK Příbor. Proti pozdějšímu vítězi Tubanaku 2020 se hráči nedostali do tempa, ztráceli od prvních minut a prohráli vysoko 27:61.

Od třetího zápasu, který se hrál v sobotu dopoledne, se vše změnilo. Proti Olomouci kluci ukázali sílu i odhodlání a po velmi dobrém výkonu si připsali první výhru na turnaji 59:30. Prvním úspěchem jakoby nastartovali své sebevědomí, které dokonale využili v sobotním večerním měření sil s domácí Jiskrou Kyjov.

Možná v nejkrásnějším utkání turnaje diktoval možná trochu nečekaně tempo tým Miroslava Slováka. Ve vyrovnané bitvě, kde až do závěrečných minut nebylo jasné, kdo ukončí sobotní program jako vítěz, se nakonec radovali hosté z Příbora a vítězstvím 55:43 si zajistili účast v zápase o konečnou 5. příčku.

Výsledky turnaje

V něm se v neděli dopoledne postavili tým BK Opava a vítěznou sérii dovedli ke třetímu zářezu, přestože do závěrečného zápasu na turnaji nenastoupil nemocný tahoun týmu Erik Havel a v průběhu utkání navíc odstoupil kvůli zranění Milan Machala. Ke konečnému 5. místu dokráčeli kadeti BK Příbor po jasné výhře 52:39.