Kadetky vstoupily do sezony proti Frýdku-Místku

První utkání pod vedením nového trenéra Davida Kostelníka, jenž po minulé sezoně nahradil Libora Piškytla, mají za sebou příborské kadetky.

Nastoupily v něm na domácí palubovce sportovní haly Masarykova gymnázia v Příboře proti favorizovanému Frýdku-Místku, jehož děvčata v minulé sezoně hladce vyhrála základní skupinu Nadregionální soutěže U15 (vzájemné zápasy z minulé sezony 28:100 ve Frýdku-Místku a 21:104 doma).

Zápas nabral očekávaný směr hned od úvodu utkání. Mnohem sehranější soupeřky, v jejichž dresu přijela poprvé do Příbora jako soupeřka i bývalá spoluhráčka domácích dívek Eliška Kubalová, vyhrály první čtvrtinu o jedenáct bodů (25:14) a v následujících minutách náskok už jen navyšovaly.

V domácím dresu se střelecky zadařilo pouze Hance Tomaškovičové, která se jako jediná dokázala proti dobře bránícímu soupeři dokázala prosadit a nastřílela, i díky třem povedeným trojkovým pokusům, devatenáct bodů. První mistrovský zápas odehrála Barbora Polášková a ukázala, že jakmile se na hřišti trochu otrká, bude velmi platná pod oběma koši.

Hodnocení trenéra Davida Kostelníka: První utkání po dlouhé době se hodnotí velmi obtížně. Pro některé hráčky to byl první zápas vůbec a na dalších bylo vidět, že tři týdny tréninku po osmi měsících „nečinnosti“ na lepší výsledek prostě nestačí.

Ve hře byly pasáže, za které mohu hráčky pochválit, nicméně výpadky v koncentraci, zvláště v úvodu druhého poločasu, udělaly z utkání výsledkově jednoznačnou záležitost. Zejména se dvěma hráčkami soupeře, které nám nasázely dohromady 53 bodů, jsme se nedokázali vypořádat. Je tedy rozhodně na čem pracovat.

BK Příbor – BK Frýdek-Místek 43:91 (14:25, 26:50, 33:69)

Body: Hana Tomaškovičová 19 (3 trojky, trestné hody 2/0), Eva Pařenicová 7 (TH 8/3), Barbora Činčalová 6 (TH 2/0), Eliška Figarová 4, Tereza Hladíková 3 (TH 4/1), Erika Kostelníková 2, Pavla Debefová 2 (TH 4/2), Zuzana Kovaříková 0, Lucie Krejčí 0, Barbora Polášková 0. TH: 20/6. Trojky: 3.