Kadeti si připsali tři výhry

Třikrát se v minulém týdnu představili na domácí palubovce příborští kadeti. Obě utkání v žákovské lize i zápas Nadregionální ligy vyhráli.

BK Příbor – TJ Slavia Kroměříž 93:42 (32:13, 9:9, 31:13, 21:7)

Body: Erik Havel 25, Milan Machala 13, Jindřich Niesporek 10, Jan Hanzlík, Lukáš Michna a Kryštof Pleskač 8, David Muntág 7, Damián Džubera a Patrik Pavlovič 6, Alex Ryšánek 2, Štěpán Maléř a Michal Slovák 0. Trojky: 11, TH: 10/6 (60%). Fauly: 12.

Komentář trenéra Miroslava Slováka: Utkání jsme začali velmi dobře a střeleckou smrští v první čtvrtině jsme vlastně rozhodli o výsledku (32:13). Ve druhé části jsme si vybrali oddechový čas, abychom ve třetí části opět udeřili (31:13). Poslední část dohrávali hráči z laviček na obou stranách. Výsledný rozdíl 51 bodů je pro hosty trochu krutý. Jedenáct úspěšných tříbodových pokusů je náš letošní prozatímní rekord.

BK Příbor – SKB Zlín 62:61 (12:14, 8:21, 18:13, 24:12)

Body: Patrik Pavlovič 19, Milan Machala 17, Erik Havel 11, Lukáš Michna 6, Jindřich Niesporek 5, Jan Hanzlík a David Muntág 2, Damián Džubera, Vojtěch Kubečka, Štěpán Maléř, Kryštof Pleskač a Michal Slovák 0. Trojky: 4. TH: 18/8 (44%). Fauly: 17.

Komentář trenéra Miroslava Slováka: Přísloví, že po hojnosti přichází půst se vyplnilo. To, co nám v sobotu padlo, to nám v neděli z koše vyklouzlo. Po vyrovnané první čtvrtině (12:14) jsme ve druhé části netrefili ani vrata od stodoly a jen 8 vstřelených bodů z naší strany bylo velmi málo. Hosté si vytvořili patnáctibodový náskok po první polovině utkání.

Ve třetí čtvrtině jsme stáhli náskok soupeře na 10 bodů. V poslední části jsme ve 4. minutě vyrovnali skóre na 50:50. Pak nám hosté opět odskočili opět na 6 bodů (52:58), v 9. minutě bylo ale opět srovnáno (59:59). Drama vrcholilo 1,3 sekundy před koncem čtvrté části, kdy Patrik Pavlovič jedním úspěšným trestným hodem překlopil vedení na naši stranu. Poslední útok hostů vyšel naprázdno, a tak jsme mohli slavit těsné vítězství.

BK Příbor –  TBS Přerov 100:76 (30:20, 24:11, 23:17, 23:28)

Body: Jan Hanzlík 33, Lukáš Michna 16, Štěpán Maléř 15, Milan Machala 12, Michal Slovák 11, Patrik Pavlovič 8, Lukáš Hanzelka 3, Mikoláš Bartoň 2. Trojky: 7. TH: 28/11 (39%). Fauly: 18.

Komentář trenéra Miroslava Slováka: Trochu divoké skóre zápasu Nadregionální ligy odpovídalo průběhu utkání, ve kterém útoky vévodily nad obranami a oba týmy hrály trochu lehkomyslný basketbal. Nakonec jsme přidali páté vítězství v sezóně a upevnili jsme si 2. místo v tabulce. Za zmínku stojí 33 bodů Honzy Hanzlíka, což je jeho střelecký rekord.