BASKETBALOVÝ PLES

Přijměte naše srdečné pozvání na tradiční společenskou akci, kterou pořádáme pro naše hráče, jejich rodiče, fanoušky a podporovatele BK Příbor. Letos poprvé v prostorách Kulturního domu Příbor a s kapelou Ypsilon.

 

Cena vstupenky:

390,- Kč se servírovanou večeří

250,- Kč bez večeře

 

Prodej vstupenek od 15. 1. 2024:

Jan Říčka774 946 632, janricka@seznam.cz

Libor Piškytl606 044 511, piskytl.libor@gmail.com

 

prodej vstupenek

 

Vánoční turnaj 3x3

Vánoční přestávku mezi zápasy a pravidelnými tréninky jsme i letos vyplnili turnajem 3 na 3 pro kategorie U10-U17. V tělocvičně se tak 28. prosince sešlo vice než 70 kluků a holek, kterým rozhodně nechyběla chuť si zahrát.

 

Dopolední části, která byla určena kategoriím U10 – U12, se zúčastnilo 16 chlapců a jedna dívka. Tito malí basketbalisté byli rozděleni do 6ti týmů.

„Kačenky“, „Dědové“, „Golden Steak“, „Spike“, „Želvičky“ a „Piškoti“ se utkali systémem každý s každým a sbírali body do turnajové tabulky v utkáních hraných 10 minut hrubého času. Body navíc mohli získat v 5 týmových soutěžích, které trenéři připravili pro zpeštření programu.  Po sečtení všech bodů si vítězství o jeden jediný bod odnesl tým „Golden Steak“ před „Piškoty„, na třetím místě pak skončily „Kačenky„.

 

V poledne zahájili svůj turnaj 3 na 3 i starší basketbalisté a basketbalistky. Hráči z Příbora, Frýdku Místku, Nového Jičína a Ostravy (9 týmů chlapců a 4 týmy dívek) se utkali v samostatných kategoriích – dívky, chlapci U14 a chlapci U15.
Děvčata odehrála základní kolo systémem každý s každým, na které navázala utkání o třetí místo (3. a 4. tým základní části) a vyvrcholením bylo pak finálové utkání mezi 1. a 2. týmem základní části. 
Stejným systémem odehráli svou soutěž i kluci U15.
Kluci U14 měli v základní části o utkání navíc, protože v soutěži bylo 5 týmů, ale boj o medaile proběhl opět stejně jako u předešlých kategorií.
Na vítěze čekala sladká odměna a medaile na památku.

Pořadí týmů:
Dívky:

1. Noobíci

2. Vidličky

3. Perníčci

4. Dycky pozdě

 

Chlapci U14:
1. Zdrážible

2. Příboráci

3. Beďovci

4. -1

5. Jánošíci

 

Chlapci U15:

1. Test

2. Rakety

3. Ballers

4. Šmoulové

 

Za fotografickou dokumentaci děkujeme Marti Mazáčové a Petrovi Horákovi.

Štěpánský turnaj 2023

Tradiční Štěpánský turnaj generací proběhl i letos. V tělocvičně ZŠ Npor. Loma v Příboře se 26. prosince sešli basketbaloví nadšenci, kteří do turnaje postavili celkem šest týmů …

 

… čtyři výlučně mužské a dva smíšené týmy. Během 15ti utkání, kdy hrál každý tým s každým vždy 2 x 7minut, bylo vidět spoustu pěkných basketbalových akcí a úspěšných
střel, kterým tleskali diváci, kteří dorazili opravdu v hojném počtu. Skvělou sportovní akci podpořili Libor, Martin a Dan tím, že zajistili bufet a nikdo tak nertpěl žízní ani hlady.

Turnaje se zúčastnila družstva:

Mirovy lopaty

Zbytek

Rytíři

Fuuj Holy

Mlátičky

Bylo nás 6

 


Celkové vítězství se odnesl tým „Zbytek“, na druhém děleném místě skončili „Fuul Holy“ a „Bylo nás 6“ a na třetím místě se umístily  „Mirovy Lopaty“.

 

Za fotografickou dokumentaci děkujeme Stáni Slovákové.

Setkání příborských basketbalových veteránů

Příborští basketbaloví veteráni se pravidelně setkávají, aby zavzpomínali na doby, které strávili na palubovce. Ne jinak tomu bylo i letos.

V sobotu 11. 11. 2023 se uskutečnil v tělocvičně ZŠ npor. Loma speciální „trénink“ věkové kategorie 50+. Sešli se kamarádi, kteří v mládí propadli kouzlu oranžového míče a v minulosti úspěšně reprezentovali   příborský basketbal na krajské, celostátní i mezinárodní úrovni. Řada z nich po ukončení své aktivní hráčské kariéry pak pokračovala jako trenéři příborských   mládežnických družstev a díky jejich obětavé práci se podařilo v našem městě vybudovat basketbalový klub, který patří mezi největší a nejúspěšnější sportovní oddíly v Příboře. Na setkání nechyběli hráči Ing. Karel Kohout a Ing. Vladimír Buzek, kteří v roce 1951 oddíl košíkové v Příboře založili.  Nad starými fotografiemi a kronikami zavzpomínali na úspěchy i porážky, které společně prožívali, a na kamarády, kteří už basket hrají „pod nebeskými koši“.

Význam setkání podtrhla i účast starosty města Ing. arch. Jana Malíka, který poděkoval účastníkům setkání za jejich sportovní úspěchy, které reprezentovaly město Příbor v tomto sportovním odvětví.

Ve stejnou dobu hráli svá dvě utkání kluci kategorie U11 proti Snakes Ostrava. Veteráni tak mohli své následovníky podpořit fanděním a potleskem  ocenit  jejich basketbalové dovednosti  

Kromě společného fotografování účastníků bylo na programu i blahopřání jubilantům, kteří v roce 2023 slavili svá kulatá nebo půlkulatá výročí narození. Těm pak místopředseda Basketbalového klubu Příbor Jiří Slaný předal památeční klubová trička s logem BK Příbor a věkem jubilanta.

Ke skvělé atmosféře setkání přispělo i výborné občerstvení: výborný guláš, pivo, kapka slivovice a Ivošovy skvělé koláče, a také promítání fotografií a videí, která dokumentují činnost a úspěchy BKP v průběhu let 1951 až 2023.

 

Odcházet domů se nikomu nechtělo, přestože došlo pivo, a při loučení si všichni účastníci slíbili, že se opět sejdou na příštím setkání basketbalových veteránů BKP v roce 2024.