Festival minibasketbalu U11 – Plzeň 26. - 28. 4. 2024

Účast svého týmu okomentoval trenér Marek Slovák:

 

“Ve čtvrtek 25. 4. 2024 se naše basketbalová výprava vydala směr Plzeň na Festival minibasketbalu kategorie U11.

Po hladkém průběhu cesty a  trochu problematickém ubytování a noci 

na kolejích VŠ jsme v pátek ráno vstoupili do turnaje utkáním s týmem  BC Benešov.

Od počátku jsme se ujali vedení a to jsme udržovali až do konce. Konečný výsledek 61:35 trochu zkresluje náš výpadek v poslední části. 

Ve druhém utkání základní skupiny „B“ jsme narazili na tým z Českých Budějovic. Tento tým hrál v ještě mladším složení než my. Po dobrém výkonu jsme jasně vyhráli o 72 bodů.

 

Základní skupina „B“:

BK Příbor – BC Benešov – 61: 35

BK Příbor – Tigers České Budějovice – 93:21

 

Základní skupinu „B“ jsme vyhráli a s očekáváním jsme vyhlíželi soupeře ze skupiny „D“ do čtvrtfinále.

 

Výsledky základní skupiny nám do čtvrtfinále přisoudil soupeře zvučného jména na basketbalové mapě, a to tým USK Praha. I toto utkání jsme začali velmi dobře a  již v první čtvrtině jsme si vybudovali 20-ti bodový náskok, který jsme pak jen v podstatě udržovali do konce utkání – konečný stav 69:39. 

 

čtvrtfinále: 

BK Příbor – USK Praha 69:39

 

Dostali jsme tedy mezi první  4 družstva turnaje a do bojů o medaile. Prvním našim soupeřem byl tým Porg Basket Praha. Po první čtvrtině, která skončila +10 bodů pro nás, však přišla druhá čtvrtina, která se nám vůbec nepovedla a -23 bodů znamenalo velkou komplikaci. Bohužel i přes naši velkou snahu a bojovnost se nám již tento bodový rozdíl v dalších dvou hracích obdobích podařilo již jen snížit. Do finále postoupil soupeř.

 

Semifinále:

BK Příbor – Porg Basket 61:68

 

Porážka v semifinále pro nás znamenala nedělní souboj o 3.místo s oblastním rivalem Snakes Ostrava.

Od prvních minut jsme šli do vedení a i díky oslabení soupeře o jeho nejlepšího hráče mělo utkání klidný a jednoznačný průběh. Vítězství znamenalo zisk 3. místa. 

 

Utkání o 3. místo

BK Příbor – BK Snakes Ostrava  68:43

 

Konečné pořadí festivalu:

 1. Slavia Kroměříž
 2. Porg basket
 3. BK Příbor
 4. Snakes Ostrava
 5. USK Praha
 6. BC Benešov
 7. TJ Autoškoda Mladá Boleslav
 8. Královští Sokoli
 9. Skokani Brno
 10. Tigers České Budějovice
 11. Levharti Chomutov
 12. BK Loko Plzeň B

Turnaj jsme odehráli s 15-členým týmem, kdy všichni kluci hráli ve všech utkáních.  Za výkony musíme kluky pochválit.

Velké díky patří také našemu fandícímu doprovodnému týmu rodičů, který nám vytvářel ve všech utkáních domácích atmosféru  a hnal kluky k lepším výkonům. 

Domácím pořadatelům pak patří velký obdiv za velmi dobrou organizaci tak velké akce.“

 

Velká gratulace všem zúčastněným 🙂

PETR ROSÍK - bývalý hráč a trenér našeho klubu

Nečekaná smutná zpráva zasáhla všechny členy BKP.

 

Na Petra vzpomíná Jirka Slaný:

V závěru 70. let, někdy kolem roku 1977, se Petr Rosík přestěhoval do Příbora, kde začal pracoval v národním podniku Tatra Příbor v oddělení technického vývoje. Rychle se v Příboře adaptoval a zapojil se do činnosti  Basketbalového klubu Tatra Příbor. Z počátku jako hráč družstva mužů a po absolvování  trenérských kurzů  jako trenér  žákovských a dorosteneckých družstev. Příborskému basketbalu věnoval hodně svého volného času. Byl náročný vůči sobě a jeho přípravy na tréninky hráčů a hráček  měly profesionální úroveň. V průběhu tréninků dovedl  hráče  motivovat k tomu aby trénovali s maximálním nasazením, což pozitivně ovlivňovalo  jejich rychlý výkonnostní růst.V období  jeho aktivní trenérské činnosti  se mu podařilo  vychovat řadu vynikajících příborských basketbalistů, kteří pak následně hráli  za ligové oddíly  a reprezentační  družstva České republiky. Zvlášť úspěšné bylo jeho družstvo mladších dorostenek, které si v sezóně 2005/2006  vybojovalo postup do extraligy dorostenek ČR a  v létě  na mezinárodním turnaji  UNITED WORLD GAME v Klágenfurtu porazilo  všechny své soupeře a se stalo vítězem  ve své věkové kategorii .

Petr byl  dobrý kamarád se smyslem pro humor , který nám bude v basketu chybět a na kterého  budeme stále vzpomínat.

MEZINÁRODNÍ VELIKONOČNÍ TURNAJ CHLAPCŮ U11

PRIEVIDZA 29. - 30. 3. 2024

Na pozvání špičkového týmu ze slovenské Prievidze jsme na Velký pátek a v sobotu 30. března zavítali do místní haly, abychom změřili síly s elitou slovenských týmů v kategorii U11.

Kromě našeho družstva, družstva Šumperku a FM, se nám postavily týmy z Bratislavy (BSC Bratislava – 2. celek západní skupiny), Košic (RIM Košice – vedoucí celek východní skupiny) a domácí MBA Prievidza (2. celek střední oblasti).

V základní skupině jsme porazili oba soupeře a ovládli jsme skupinu „A“.

MBA Prievidza – TJ Šumperk 61:43
MBA Prievidza – BK Příbor 35:75
BK Příbor – TJ Šumperk 75:42

 

1. BK Příbor

2. MBA Prievidza

3. TJ Šumperk

V sobotním prvním semifinále jsme narazili na druhý tým skupiny „B“ RIM Basket Košice.

I v tomto utkání jsme dominovali na palubovce a po velmi dobrém výkonu jsme porazili i toto družstvo a jako první tým jsme si zajistili postup do finále.

Semifinále 1: 

BK Příbor – RIM Basket Košice 77:50

 

Ve finále jsme se utkali z našim tradičním soupeřem – kluky z Frýdku -Místku.

Nezachytili jsme nástup soupeře a celý první poločas jsme 

se nedostali do rytmu. Bohužel náš bojácný výkon pokračoval 

i ve druhé části záúpasu, takže na vítězství jsme tentokrát nedosáhli.

finále: 

Basketpoint Frýdek-Místek – BK Příbor 60:35

 

Celkové pořadí: 
1. Basketpoint Frýdek-Místek
2. BK Příbor
3. MBA Prievidza
4. RIM Basket Košice
5. TJ Šumperk
6. BSC Bratislava

Nejlepším hráčem našeho týmu se stal  Eda Konvička.

 

Poděkování trenerů Marka a Mirka Slovůků patří celému pořadatelskému týmu za perfektně připravený turnaj a za skvělou atmosféru. Všem třem rozhodčím patří velký dík za objektivní a hlavně vhodně zvolené a citlivé rozhodování ve všech utkáních. Velké díky patří také našim třem otcům – řidičům a hlavním fandům, kteří tým BKP doprovázeli na turnaji.

BASKETBALOVÝ PLES

Basketbalový večírek, který měl svou tradici mezi příborskými akcemi, jsme se letos rozhodli povýšit na „společenskou událost roku“ a podle ohlasů, které se k nám organizátorům dostaly, se nám to opravdu povedlo.

Tou nejdůležitější změnou, která přispěla k tomu, že se z večírku stal ples se vším všudy, byla změna prostoru, kde se akce konala. Přesídlili jsme z tělocvičny ZŠ Npor. Loma do větších a reprezentativnějších prostor Kulturního domu Příbor.

Zájem o vstupenky byl velký. Velmi rychle jsme vyprodali vstupenky do malého i velkého sálu, přidali jsme salónek ve druhém patře, a nabídli vstupenky „na stání“. A ani to nestačilo. Byl prostě plný dům.

Poděkování patří více než 70 sponzorům. Spolu s nimi jsme mohli nabídnout tombolu s atraktivními cenami. 164 cen – to je už opravdu velká hromada. Mezi ty nejatraktivnější patřily Televize Samsung, Playstation 5, sušená šunka, kuchyňský robot, vysokotlaký čistič, vyhlídkový let, forbalový dres a vstupenky na zápas Sparta Praha x Baník Ostrava, kufřík plný nářadí, čistička vzduchu, poukaz na focení v hodnotě 3000,- Kč a spousta dalších.

Poděkování za skvělou spolupráci patří personálu Kovárna Pub, kteří se postarali o výbornou večeři a nekonečný bar. Skvělá příborská kapela Ypsilon, která je zárukou plného parketu, ani tentokrát nezklamala. Vinařství Pauli věnovalo na každý stůl milou pozornost v podobě lahve vína z Valtické oblasti. Mňam. Kouzelníkovi Tomášovi Dudovi děkujeme za jeho kouzelnounekouzelnou show. Z Fajne Fotobudky a našeho fotokoutku si všichni zájemci mohli odnést hmatatelnou vzpomínku na skvělý večer a fotograf Jakub Sikora se snažil zachytit každý moment večera a důkazem je tato fotogalerie: 

prodej vstupenek

BASKETBALOVÝ PLES

Přijměte naše srdečné pozvání na tradiční společenskou akci, kterou pořádáme pro naše hráče, jejich rodiče, fanoušky a podporovatele BK Příbor. Letos poprvé v prostorách Kulturního domu Příbor a s kapelou Ypsilon.

 

Cena vstupenky:

390,- Kč se servírovanou večeří

250,- Kč bez večeře

 

Prodej vstupenek od 15. 1. 2024:

Jan Říčka774 946 632, janricka@seznam.cz

Libor Piškytl606 044 511, piskytl.libor@gmail.com

 

prodej vstupenek

 

Vánoční turnaj 3x3

Vánoční přestávku mezi zápasy a pravidelnými tréninky jsme i letos vyplnili turnajem 3 na 3 pro kategorie U10-U17. V tělocvičně se tak 28. prosince sešlo vice než 70 kluků a holek, kterým rozhodně nechyběla chuť si zahrát.

 

Dopolední části, která byla určena kategoriím U10 – U12, se zúčastnilo 16 chlapců a jedna dívka. Tito malí basketbalisté byli rozděleni do 6ti týmů.

„Kačenky“, „Dědové“, „Golden Steak“, „Spike“, „Želvičky“ a „Piškoti“ se utkali systémem každý s každým a sbírali body do turnajové tabulky v utkáních hraných 10 minut hrubého času. Body navíc mohli získat v 5 týmových soutěžích, které trenéři připravili pro zpeštření programu.  Po sečtení všech bodů si vítězství o jeden jediný bod odnesl tým „Golden Steak“ před „Piškoty„, na třetím místě pak skončily „Kačenky„.

 

V poledne zahájili svůj turnaj 3 na 3 i starší basketbalisté a basketbalistky. Hráči z Příbora, Frýdku Místku, Nového Jičína a Ostravy (9 týmů chlapců a 4 týmy dívek) se utkali v samostatných kategoriích – dívky, chlapci U14 a chlapci U15.
Děvčata odehrála základní kolo systémem každý s každým, na které navázala utkání o třetí místo (3. a 4. tým základní části) a vyvrcholením bylo pak finálové utkání mezi 1. a 2. týmem základní části. 
Stejným systémem odehráli svou soutěž i kluci U15.
Kluci U14 měli v základní části o utkání navíc, protože v soutěži bylo 5 týmů, ale boj o medaile proběhl opět stejně jako u předešlých kategorií.
Na vítěze čekala sladká odměna a medaile na památku.

Pořadí týmů:
Dívky:

1. Noobíci

2. Vidličky

3. Perníčci

4. Dycky pozdě

 

Chlapci U14:
1. Zdrážible

2. Příboráci

3. Beďovci

4. -1

5. Jánošíci

 

Chlapci U15:

1. Test

2. Rakety

3. Ballers

4. Šmoulové

 

Za fotografickou dokumentaci děkujeme Marti Mazáčové a Petrovi Horákovi.

Štěpánský turnaj 2023

Tradiční Štěpánský turnaj generací proběhl i letos. V tělocvičně ZŠ Npor. Loma v Příboře se 26. prosince sešli basketbaloví nadšenci, kteří do turnaje postavili celkem šest týmů …

 

… čtyři výlučně mužské a dva smíšené týmy. Během 15ti utkání, kdy hrál každý tým s každým vždy 2 x 7minut, bylo vidět spoustu pěkných basketbalových akcí a úspěšných
střel, kterým tleskali diváci, kteří dorazili opravdu v hojném počtu. Skvělou sportovní akci podpořili Libor, Martin a Dan tím, že zajistili bufet a nikdo tak nertpěl žízní ani hlady.

Turnaje se zúčastnila družstva:

Mirovy lopaty

Zbytek

Rytíři

Fuuj Holy

Mlátičky

Bylo nás 6

 


Celkové vítězství se odnesl tým „Zbytek“, na druhém děleném místě skončili „Fuul Holy“ a „Bylo nás 6“ a na třetím místě se umístily  „Mirovy Lopaty“.

 

Za fotografickou dokumentaci děkujeme Stáni Slovákové.

Setkání příborských basketbalových veteránů

Příborští basketbaloví veteráni se pravidelně setkávají, aby zavzpomínali na doby, které strávili na palubovce. Ne jinak tomu bylo i letos.

V sobotu 11. 11. 2023 se uskutečnil v tělocvičně ZŠ npor. Loma speciální „trénink“ věkové kategorie 50+. Sešli se kamarádi, kteří v mládí propadli kouzlu oranžového míče a v minulosti úspěšně reprezentovali   příborský basketbal na krajské, celostátní i mezinárodní úrovni. Řada z nich po ukončení své aktivní hráčské kariéry pak pokračovala jako trenéři příborských   mládežnických družstev a díky jejich obětavé práci se podařilo v našem městě vybudovat basketbalový klub, který patří mezi největší a nejúspěšnější sportovní oddíly v Příboře. Na setkání nechyběli hráči Ing. Karel Kohout a Ing. Vladimír Buzek, kteří v roce 1951 oddíl košíkové v Příboře založili.  Nad starými fotografiemi a kronikami zavzpomínali na úspěchy i porážky, které společně prožívali, a na kamarády, kteří už basket hrají „pod nebeskými koši“.

Význam setkání podtrhla i účast starosty města Ing. arch. Jana Malíka, který poděkoval účastníkům setkání za jejich sportovní úspěchy, které reprezentovaly město Příbor v tomto sportovním odvětví.

Ve stejnou dobu hráli svá dvě utkání kluci kategorie U11 proti Snakes Ostrava. Veteráni tak mohli své následovníky podpořit fanděním a potleskem  ocenit  jejich basketbalové dovednosti  

Kromě společného fotografování účastníků bylo na programu i blahopřání jubilantům, kteří v roce 2023 slavili svá kulatá nebo půlkulatá výročí narození. Těm pak místopředseda Basketbalového klubu Příbor Jiří Slaný předal památeční klubová trička s logem BK Příbor a věkem jubilanta.

Ke skvělé atmosféře setkání přispělo i výborné občerstvení: výborný guláš, pivo, kapka slivovice a Ivošovy skvělé koláče, a také promítání fotografií a videí, která dokumentují činnost a úspěchy BKP v průběhu let 1951 až 2023.

 

Odcházet domů se nikomu nechtělo, přestože došlo pivo, a při loučení si všichni účastníci slíbili, že se opět sejdou na příštím setkání basketbalových veteránů BKP v roce 2024.