Dramatické ligové bitvy. Jedna výhra, jedna prohra

Ve 3. a 4. kole play out Žákovské ligy cestovali kadeti BK Příbor nejprve v sobotu na Vysočinu a o den později do Brna. Přivezli jednu výhru.

BK Vlci Žďár – BK Příbor 67:74 (20:22, 15:13, 18:17, 14:22)

Body: Erik Havel 23, David Muntág 18, Jindřich Niesporek 12, Kryštof Pleskač 11, Marek Slovák 4, Jan Hanzlík 3, Michal Slovák 3, Lukáš Hanzelka 0. Trojky: 4. TH: 22/8. Fauly: 14.

Hodnocení trenéra Miroslava Slováka: K sobotnímu ligovému utkání jsme do Žďáru nad Sázavou odjeli v osmi hráčích oslabeni o šest členů základní rotace. Domácí vycítili šanci a od prvních minut s námi hráli vyrovnanou partii (poločas 35:35). Rozhodující krok k vítězství jsme udělali v prvních čtyřech minutách poslední části, které jsme vyhráli 13:0. Těžce vybojované, ale velmi cenné vítězství.

SAM BŠM Brno – BK Příbor 75:74 (18:25, 18:19, 16:10, 23:20)

Body: Erik Havel 22, Jindřich Niesporek 22, Štěpán Maléř 8, David Muntág 8, Kryštof Pleskač 8, Jan Hanzlík 2, Michal Slovák 2, Marek Slovák 2, Lukáš Hanzelka 0. Trojky: 8, TH: 13/6. Fauly: 24.

Hodnocení trenéra Miroslava Slováka: V neděli jsme k zápasu do Brna odjeli posílení o Štěpána Maléře v devíti hráčích. Na palubovce tým SAM Brno B jsme odehráli další vyrovnané utkání. Domácí, posílení o dva pendlující hráče z extraligy, nás přehráli pod košem na doskoku, my jsme zase hrozili z perimetru. Utkání dospělo do dramatické koncovky, ve které byli domácí šťastnější a vyhráli o jeden bod. Jestliže nám v sobotu štěstí přálo, tak v neděli hrálo za Brno.