První výjezd žen ve 2.lize = dvě porážky

Po sérii omluvenek z různých důvodů (nemoc, zranění, osobní problémy, pracovní povinnosti atd) jsme odjeli do Poděbrad a do Pelhřimova s 8 hráčkami , kdy čtyři „ženy“ doplnily čtyři „dorostenky“.  Věkový průměr družstva byl celých 19 let.  S tímto  „zkušeným“ výběrem, kdy tři hráčky hrály své celkově třetí a čtvrté ligové utkání a vůbec první na palubovkách soupeřů  v životě , jsme se postavili soupeřkám, které v prvním kole prohrály ve Zlíně.

Sobota 28.9.2013   Basket Poděbrady – BK Příbor   45:43  (17:14, 11:17, 11:7, 6:5)

Utkání, ve kterém dominovaly obrany a střelecká nemohoucnost na obou stranách,  bylo celý čas vyrovnané a dramatické. O výsledku rozhodlo asi naše neproměňování jasných střeleckých příležitostí, zejména ve druhé polovině utkání. 8 neúspěšných trestných hodů v utkání a  12 vstřelených bodů ve druhé polovině je skutečně na úrovni mladších minižaček. Dramatické utkání vyvrcholilo v posledním hracím období,  kdy v 6.minutě byl stav 45:43 pro domácí. Od té doby již nikdo nedal ani bod a utkání tímto výsledkem i skončilo, což snad ve své trenérské praxi nepamatuji. Domací si za velkou snahu a touhu po vítězství vyhrát zasloužili.

Statistiky: Michaela Drtilová-15b, 2×3, Zuzka Bartošová-7b, Markéta Pekarčíková-7b,1×3, Jana Cvernová-6b, Kateřina Pekarčíková-3b,  Kristýna Štupáková-3b, Simona Rečková-1b, Míša Broskevičová-0b.

TH-18/10-56%, trojky -3x, fauly-16.

Neděle 29.9.2013  BK Pehřimov – BK Příbor   85:61  (23:12, 21:19, 12:20, 29:10)

V neděli nás čekal nováček 2.ligy celek z Pelhřimova. Domácí na nás vletěli jako vítr a než jsme stačili zjistit, na který koš vlastně hrajeme,  svítil na ukazateli skóre v 6. minutě stav 15:0 pro domácí. Do konce čtvrtiny jsme snížili hrozivě vypadající rozdíl na 11 bodů – 23:12. Druhá čtvrtina byla vyrovnaná-21:19. Po přestávce jsme konečně procitli a začali jsme hrát svoji hru. Před posledním období bylo skóre ještě nadějné 56:51. Ještě v 5.minutě byl stav stále ještě 62:56, pak jsme však zcela odpadli fyzicky a zejména psychicky. Posledních pět minut bylo na palubovce jen jedno družstvo a to domácí tým – 23:5.

Statistiky: Markéta Pekarčíková-14b, Kateřina Pekarčíková-13b, Míša Broskevičová-8b, Jana Cvernová-7b, Míša Drtilová-7b, Kristýna Štupáková-5b, Zuzka Bartošová-4b, Simona Rečková-3b.

TH-22/16-73%, trojky-3x, fauly-20.

Jen několik slov na závěr. Do sezóny jsme vstupovali s tím, že dorostenky budou družstvo žen doplňovat a budou sbírat zkušenosti. V prvních čtyřech utkáních, ale musely být základními hráčkami. 17 a 18 holky i přes velkou snahu a bojovnost nemají tolik klidu a  zkušeností, aby zvládly rozhodující okamžiky utkání. Proto volám „ženy probuďte se ….“.