JUNIORKY OPĚT NEDOKÁZALY POTVRDIT LIGOVOU PŘÍSLUŠNOST

Příborské juniorky si už poněkolikáté v případě úspěšných výsledků mohly zajistit konečné umístění mimo ligové sestupové pásmo. Stačilo jen zvítězit v obou utkáních. A opět to dopadlo jen na padesát procent. Zatímco v sobotu se podařilo vítězství i přes neúčast jedné z klíčových hráček Zuzky Sorkové doslova vybojovat, nedělní výkon po houpačce ve skóre na vítězství nestačil. Těžko se však dal očekávat výraznější úspěch, když hráčky celých čtrnáct dnů od posledních zápasů téměř netrénovaly. A tak když k sobotní výhře stačilo pořádně zabojovat, v neděli se pak již v plném rozsahu projevily nedostatky ve střelecké úspěšnosti a naprosto mizerná obranná činnost. Takže zatímco u všech našich soupeřek výkonnost v průběhu sezóny stoupá, v Příboře pokračuje strmý pád.  Sobotní zápas zahájily příborské hráčky značně suverénně, v desáté minutě vedly 10:4. Jenže o 3 minuty později byl stav 10:20 a začalo příborské trápení, které se podařilo ukončit až ve 35. minutě za vyrovnaného stavu 45:46. Jen díky maximálnímu nasazení především v obranné činnosti se povedlo dovést utkání k vítěznému konci. Za sobotu je vhodné pochválit hráčky za bojovnost, když zápas za nepříznivého stavu nevzdaly, a za kázeň při plnění herních činností hlavně ve druhém poločase.

22.2. LIGA JUNIOREK U19 BK PŘÍBOR – BK PELHŘIMOV 60:49 (10:16, 17:17, 12:11, 21:10)

fauly 18/22, pro 5 faulů nedohrála Adamcová (Pe), TH 23/16-14/9, trojky 2/0

Příbor: Drabíková, Broskevičová 13, Večeřová 5, Fialová 20, Pekarčíková K. 1, Šenkeříková 5, Pekarčíková M. 16  Pelhřimov: Pražáková 11, Adamcová 10, Kotenová 10, Nekovářová 7

Nedělní zápas začal naprosto skvěle – 8. minuta – 21:4. Po prostřídání vynuceném jednak snahou, aby si zahrály všechny hráčky a taky únavou některých hráček základní sestavy, došlo k nepochopitelnému zvratu ve vývoji – 19. minuta – 34:32. Po zpětném nasazení základní pětky nasvědčovalo vše dalšímu dobrému průběhu. Soupeři se ale chytily klíčové hráčky a od stavu 51:39 ve 25. minutě, dokázal vývoj utkání znovu převrátit. Důvodem bylo polevení v agresivitě obrany a v nevhodné volbě zakončení postupných útoků. Vrcholem pak byla neschopnost otočit skóre, když soupeř dohrával poslední 2 minuty pouze se 4 hráčkami a místo vyrovnání jeho dvoubodového náskoku došlo ještě k jeho navýšení. Hlavní příčinou porážky je určitě nízká trénovanost a z ní vyplývající hrozná střelecká úspěšnost, špatná kondice a nevhodné řešení herních situací. Vyhnutí se sestupovému pásmu tak již není jen v rukou příborských juniorek, ale záleží i na výsledcích soupeřů.

23.2. LIGA JUNIOREK U19 BK PŘÍBOR – BK ŽĎÁR NAD SÁZAVOU 69:74 (24:10, 16:24, 16:18, 13:22)

fauly 23/28, pro 5 faulů nedohrály Večeřová, Fialová (obě Př), Kopicová, Kuhnová, Holeczyová, Krejčíková (vše Žd) , TH 27/18-28/15, trojky 1/4

Příbor: Drabíková, Broskevičová 8, Večeřová 2, Sorková 15, Fialová 23, Pekarčíková K., Šenkeříková 5, Pekarčíková M. 16  Žďár: Kopicová 18, Holeczyová 16, Gregalová 14, Kuhnová 11, Krejčíková 7