Muži porazili Nový Jičín rozdílem třídy

Říčka_Příbor_Nový JičínTřetí výhru sezóny si v pátečním derby utkání proti Novému Jičínu C připsali muži BK Příbor. Na domácí palubovce tělocvičny Masarykova gymnázia od úvodního rozskoku dominovali a derby vyhráli přesvědčivě 70:50. Nebýt nedůrazu pod košem, několika zbytečných ztrát a nepřesné střelby, mohlo být rozdíl ve skóre i vyšší než jen dvacetibodový.

„Soupeř nás v první půli překvapil zónovou obranou, proti které jsme v letošní sezóně ještě nehráli, tudíž jsme si museli na novou herní variantu chvíli zvykat,“ řekl trenér BK Příbor Libor Piškytl.

Body domácí tým získával především rychlými protiútoky či střelbou z dálky. „Secvičené signály se na zónu moc uplatnit nedaly. Naštěstí se soupeři střelecky příliš nedařilo. První půlku jsme vyhráli především díky aktivní obraně a rychlým protiútokům,“ popsal Libor Piškytl.

Do druhého poločasu vstupoval Příbor s vedením 35:21, hosté z Nového Jičína ale třetí část nečekaně vyhráli o čtyři body. „Trápili nás osobni těsnou obranou. Nedůrazem pod košem a na doskoku jsme přišli o patnáctibodový náskok,“ uvedl trenér příborských mužů.

Nový Jičín se v průběhu třetí čtvrtiny přiblížil až na rozdíl tří bodů, v poslední části hry ale domácí zabrali a žádné další drama nepřipustili „Především dobrou obranou jsme dovedli apas k výhře 70:50,“ přiblížil Libor Piškytl.

K příštímu utkání pocestují basketbalisté BK Příbor v sobotu 21. listopadu do Vsetína, který po úvodní porážce v Českém Těšíně 53:67 porazil kontumačně Frýdek-Místek 20:0 a poté i Nový Jičín C 93:81.