První domácí zápas juniorky zvládly a porazily Poděbrady

Kvůli odloženému sobotnímu utkání se Sadskou, která utkání odřekla pro nemoc, se příborské juniorky poprvé v sezóně představily na domácí palubovce tělocvičny Masarykova gymnázia až v neděli ráno. Soupeřkami jim byly děvčata z lázeňského města Poděbrady, které, ačkoliv přijely v šesti, dokázaly příborské juniorky pořádně potrápit. Body za výhru 64:56 nad posledním týmem ligové tabulky přesto zůstaly doma.

„Protože soupeř přijel pouze se šesti hráčkami, byl úkol je uběhat. Bohužel, tenhle jednoduchý plán nám celý zápas nevycházel. Hrály jsme ospale, chyby se kupily jedna za druhou, neproměňovaly jsme vyložené šance,“ popisovala trenérka juniorského týmu děvčat BK Příbor Michaela Drtilová.

Hráčky Poděbrad držely s domácím celkem krok možná až nečekaně snadno. V závěru třetí čtvrtiny šel dokonce i do jednobodového vedení 44:43. Důslednou obranou klíčové hráčky Kateřiny Nykodýmové se domácím hráčkám podařilo v poslední čtvrtině skóre překlopit na svou stranu a vedení už nepustily. „Až na ten krátký okamžik jsme byly celé utkání o krok před soupeřem, první domácí vítězství jsme získaly zaslouženě,“ dodala trenérka Michaela Drtilová.

Další dvě utkání budou hrát příborské ligové juniorky opět venku. V 8. kole se ukáží v sobotu 21. listopadu v Kyjově, devátí koko odehrají o den později na palubovce týmu SBŠ Ostrava B.