Překvapení se nekonalo. Snakes nad síly Příbora

Podle předpokladů skončilo měření sil týmů BK Příbor a Snakes Ostrava v kategorii U13. Hosté z Ostravy potvrdili roli favorita a domácí celek dvakrát vysoko přehráli 67:31 a 93:20.

„V utkání s loňským účastníkem Mistrovství ČR jsme neměli co ztratit. Nicméně přílišný respekt ze soupeře se odrazil hned v začátku prvního utkání. Skóre 1:20 v první čtvrtině nebylo dobrým vstupem do utkání. V dalších třech čtvrtinách jsme však sehráli s favoritem utkání vcelku vyrovnanou partii a za svůj výkon v prvním zápase se nemusíme vůbec stydět,“ popisoval trenér BK Příbor Miroslav Slovák.

Druhé utkání příborským chlapcům ale vůbec nevyšlo. „Znovu nám nevyšla první čtvrtina, kterou jsme tentokrát prohráli, aniž bychom vstřelili jediný koš 0:24. Bohužel jsme se z tohoto srabu celý zápas nedostali a výsledkem našeho „snažení“ je debakl 20:93,“ přiblížil Miroslav Slovák.

Nejlepšími hráči prvního utkání byli Adam Ivánek a Štěpán Maléř, ve druhém utkání se trenérovi nejlepší hráči hledali těžko. „Výkon Milana Machaly by si asi v té nouzi zasloužil ocenění. Známka družstva – první zápas 2, druhý zápas 3-,“ hodnotil Miroslav Slovák.

Ve 12. kole se hráči BK Příbor U13 utkají v Ostravě opět s týmem BK Snakes Ostrava. V sobotu 30. ledna nastoupí od 12.30 a 14 hodin proti B týmu Snakes.

BK Příbor – Snakes Ostrava A 31:67 (1:20, 12:14, 6:14, 12:19)

Body: Štěpán Maléř 7, Adam Ivánek 6, Lukáš Michna 4, Milan Machala 3, Josef Mišaník, Marek Slovák, Daniel Pustějovský, Erik Havel a Štěpán Novák 2, Michal Slovák 1, Lukáš Hanzelka, Ondřej Linart, Vojtěch Kubečka, Adam Maslaňak a David Dostál 0. Fauly: 18. TH: 8/3 (37,5%).