První porážka z poloviny sezóny dojem nepokazila

První porážku utrpěli v žákovské lize U14 mladí basketbalisté BK Příbor. Minulou středu 18. října se utkali s úřadujícími mistry České republiky Snakesem Ostrava, kterému podlehli 42:81. O tři dny později si náladu zpravili výhrou 62:51 ve Frýdku-Místku.

Snakes Ostrava – BK Příbor 81:42 (20:7, 22:11, 16:13, 23:11)

Komentář trenéra Miroslava Slováka: Do utkání s loňskými mistry republiky jsme šli oslabeni o Milana Machalu a Vojtu Kubečku, ale s velkým odhodláním nedat svou kůži zadarmo. Kluci hráli na hranici možností, srdnatě bojovali s výraznou výškovou a váhovou převahou domácích, ale na lepší výsledek než -39 to nestačilo. I tak jsme odehráli ze všech družstev ve skupině F žákovské ligy se Snakesem nejvyrovnanější utkání. Dali jsme  Snakesům nejvíc bodů a jako jediní jsme nedostali stovku.

Body: Dostál 13, Smažák 7, Hanzlík a Michna 6, Havel, A. Ivánek, Maléř a Mich. Slovák 2, Linart a Mar. Slovák 1, Koliha a Zavadil 0. TH: 16/6 (33%). Fauly: 21.

BK Snakes Frýdek Místek – BK Příbor 52:62 (12:15, 17:14, 13:19, 10:14)

Komentář trenéra Miroslava Slováka: Kluci z Frýdku-Místku s námi odehráli zcela vyrovnanou partii. Vyhráli jsme tři čtvrtiny, ale celkově jsme docílili pouze desetibodového rozdílu ve skóre. Vyrovnané utkání bylo způsobené stále se zlepšujícími domácími kluky a také naší neschopností dát koš. Ukázkou našeho střeleckého trápení jsou opět trestné hody – 21/3. Tolik zahozených střeleckých příležitostí by vystačilo na tři utkání. Kladem tohoto utkání bylo, že každý z 13 našich hráčů dal alespoň bod a všichni odehráli svoji porci minut.

Body: Dostál 14, A. Ivánek a Mar. Slovák 7 (1 trojka), Kubečka 6, Linart 5, Havel, Maléř, Smažák a Zavadil 4, Hanzlík, V. Ivánek a Mich. Slovák 2, Koliha 1. TH: 21/3 (14%). Trojka: 1. Fauly: 17.

Po první polovině žákovské ligy U14 patří klkům ve skupině F postupové 2 místo. Odvety zahájí za v sobotu 4. listopadu domácím utkáním s BK Opava a v neděli 5. listopadu zápasem na hřišti NH Ostrava.