Výsledky přípravného turnaje žen

V sobotu 15.9. 2012 se uskutečnil v Příboře přípravný turnaj žen za účasti družstev BK Příbor, SBŠ Ostrava a Proton Zlín, která budou hrát v letošní sezóně 2.ligu. Všechna tři utkání na turnaji měla všechny známky přípravných zápasů – velkou snaha, množství chyb jak v obraně tak i v útoku, časté střídaní hráček a zkoušení nových herních kombinací.

Výsledky turnaje:

BK Příbor – SBŠ Ostrava – 76:66 (20:14, 20:22, 9:16 a 27:14)

SBŠ Ostrava – Proton Zlín – 61:79 (17:16, 18:19, 8:16, 18:28)

BK Příbor – Proton Zlín – 64:56 (18:13, 11:27, 14:8, 21:8)

Pořadí na turnaji :

1. BK Příbor
  2. Proton Zlín
  3. SBŠ Ostrava

První letošní „ostré utkání“ jsme absolvovali proti  rezervnímu týmu SBŠ Ostravy,  kde z 10 hráček z turnajové soupisky hned 6 figuruje také na soupisce „A“ týmu Ostravy – tedy velice silný protivník. Utkání jsme začali dobře  a v 5. minutě jsme vedli 13:4. Poté soupeř vyrovnal hru a po první čtvrtině byl stav 20:14 pro nás. Druhá čtvrtina byla vyrovnaná jak herně tak i výsledkově – 20:22. Ve třetí čtvrtině soupeř zrychlil hru, na což jsme nezareagovali a prohráli jsme ji 9:16. V poslední čtvrtině byl vyrovnaný průběh až do 8. minuty (stav 65:64), zbylé dvě minuty jsme vyhráli 11:2 a rozhodli jsme tak o našem vítězství. Velké problémy nám v tomto utkání dělaly robustní podkošové hráčky soupeře, které z 66 bodů Ostravy nastřílely celých 39 bodů. Na naší straně nejvíce bodů nastřílely Míša D., Zuzka B. a Monika. Za zmínku stojí i dobré TH – 88%. Příjemným zjištěním bylo i to, že jsme se soupeřem, který se připravuje na sezónu již od počátku srpna, stačili i běhat a nebyl znát výrazný rozdíl ve fyzické kondici.

Statistika:
Drtilová Michaela 17, Bartošová Zuzana  15, Göttlicherová Monika 12, Cvernová Jana 9, Dlouhá Michaela 9, Monsportová Zuzana 7, Rektoříková Lucie 4, Rosíková Jana 2, Holubová Leona 1, Fieberová Natalie 0, Špůrková Lucie 0; střelba 3b.:3x  TH: 17/15 – 88%, osobní  chyby: 15, rozhodčí: Holubek, Menšík

Všechna naše utkání se Zlínem jsou  hodně  vyrovnaná a  nejinak tomu bylo i v tomto utkání. Od počátku se hrál pomalý basketbal, při kterém oba týmy moc neběhaly a naše hráčky se po dvouhodinové pauze nemohly dostat do tempa – až v poslední 10 minutě jsme si vypracovali čtyř bodový náskok. Úvod druhého dějství ale znamenal pro nás návrat na pevnou zem – soupeř šňůrou 8 bodu obrátil vedení na svou stranu a svůj náskok zvyšoval zejména díky dobré střelbě za tři body (hráčka č.9 měla 3 úspěšné pokusy). V poločase jsem prohrávali o 11 bodů. V druhém poločase jsme ukrajovali z náskoku soupeře bod po bodu a před závěrečnou čtvrtinou byl náskok soupeře jen pětibodový. Škoda jen našich velkých chyb v obraně, vedení soupeře mohlo být mnohem menší. V závěrečné čtvrtině byl pro konečný výsledek asi rozhodující úsek mezi4 a8 minutou, kdy jsme zaznamenali 12 bodů a soupeř kontroval pouze dvěma. V závěru jsme si pak již vítězství pohlídali. Nejlepší výkon v našem týmu podaly  Monika , Zuzka, Natálka a  že to starého železa ještě určitě nepatří naznačila Míša Dlouhá – nejlepší střelkyně našeho družstva v tomto utkání. Musím pochválit všechna děvčata za  přístup k utkáním a snahu a doufám, že v tomto duchu budeme pokračovat i v další části sezóny

Statistika:
Dlouhá Michaela 12, Bartošová Zuzana  10, Göttlicherová Monika 10, Drtilová Michaela 7, Nenutilová Jana 7, Fieberová Natalie 6, Cvernová Jana 4, Holubová Leona 4,  Rektoříková Lucie 2, Rosíková Jana 2, Monsportová Zuzana 0, Špůrková Lucie 0; střelba 3b.:3x  TH: 11/5 – 46%, osobní  chyby: 10, rozhodčí: Holubek, Menšík