Hráčky U15 si výhrou nad Havířovem upevnily vedení

V 7. kole druhé části Nadregionální soutěže hostily starší žákyně BK Příbor soupeřky z Havířova. A podruhé v této fázi soutěže je porazily.

BK Příbor – TJ Start Havířov 70:60 (18:12, 31:33, 51:47)

Body: Hofmanová 27, Rašková 14, Špačková 12, Wavrová 7, Zajícová 4, Netušilová 2, Pěnčíková, Masopustová, Činčalová a Šmídová 0. Fauly: 19/16. 5 chyb: 1/0. Trojky: 1/0. TH: 27/9 (33,3%)-16/12 (75,0%).

Komentář trenéra Miroslava Sýkory: Začátek utkání byl oboustranně vyrovnaný, ale ještě v úvodní čtvrtině jsme si vytvořili po pěkně zahraných útočných kombinacích mírný náskok. Ve druhé čtvrtině bylo lepší hostující družstvo, které hru vyrovnalo a tuto pasáž vyhrálo o dva body. Důvodem byla především naše špatná obrana a spousta ztrát.

Po poločasové přestávce se hra našeho družstva zlepšila, hlavně v obranné činnosti a tuto část jsme vyhráli o 4 body. V závěrečné čtvrtině jsme měly velmi dobrý úsek od druhé do šesté minuty, kde jsme soupeři odskočily na rozdíl 11 bodů (64:53). Vytvořený náskok jsme už udrželi až do konce utkání.

Hostující tým měl velmi dobrou úspěšnost střelby trestných hodů (75%). Našim děvčatům naopak tato činnost (33%) vůbec nešla a nedařilo se nám ani při střelbě ze střední vzdálenosti. Přesto bych chtěl děvčata pochválit za bojovnost i za vítězství.

Příští utkání bychom měli hrát v Ostravě proti SBŠ v sobotu 21. dubna. V případě změny termínu dám děvčatům vědět.