Po výhrách nad Karvinou poskočil Příbor na pátou příčku

Ve 13. kole Oblastního přeboru U13 hostil Příbor na domácí palubovce kluky z Karviné. Obě utkání doma vyhráli rozdílem více jak dvacetibodovým rozdílem.

Torola Basket Team Příbor – TJ Sokol Karviná 52:29 (18:8, 9:11, 6:5, 19:5)

Body: Hanzlík 20 (TH: 9/4), V. Pustějovský 8 (4/2), Bordovský (2/2) a Domitra 6 (1/0), Vít Gabzdyl (2/0) a Kuliha 4, Vilém Gabzdyl a Kött 2. TH: 18:8 (44,44%).

Torola Basket Team Příbor – TJ Sokol Karviná 64:43 (15:10, 20:9, 14:14, 15:10)

Body: Hanzlík 23 (11/5), Bordovský 11 (3/1), Vít Gabzdyl 10, Vilém Gabzdyl 6, J. Maslaňák a Straka 4, Hidson a Macek 2, Domitra a V. Pustějovský 1 (2/1). TH: 18:8 (44,44%).

Komentář trenéra Roberta Bukovjana: V odvetných utkáních Oblastního přeboru jsme proti Karviné chtěli oplatit těsné prorážky z jeho palubovky. Vstup do první čtvrtiny úvodního zápasu byl z naší strany parádní a o to jsme na hřišti neměli ani jednoho hráče ročníku 2005. Ti nastoupili až do druhé osmiminutovky, ale místo navyšování náskoku se stal pravý opak. Soupeř hru vyrovnal a náš náskok se nepatrně snížil. Museli jsme tak věřit, že nás mladé pušky podrží ve druhém poločase znovu podrží. V obraně jsme fungovali perfektně, v útoku taky vše klapalo, šance jsme si vypracovali, jen to zakončení! Do závěrečné osmiminutovky jsme si předávali devíti bodový náskok, který podpořila svou útočnou hrou druhá sestava. Skóre druhého zápasu jsme ke spokojenosti našich fanoušků začali překlápět na svou stranu už mnohem dříve. Do šaten jsme šli s docela pohodlným náskokem šestnácti bodů. Přes vyrovnanou třetí čtvrtinu jsme dokráčeli pohodlně k vítězství. V tabulce jsme Karvinou přeskočili a pevně věříme, že pátou příčku uhájíme i po odehrání zbývajících šesti zápasů.