Jedna výhra i ve druhém ligovém dvojkole

Stejně jako před dvěma týdny na hřištích soupeřů dokázali basketbalisté BK Příbor U15 vyhrát jedno ze dvou víkendových ligových utkání. A znovu to bylo až to druhé.

BK Příbor – BK Tygři JBC Brno 53:68 (17:8, 8:25, 16:11, 12:24)

Body: Dostál 20, Havel 7 (1 trojka), Machala 5 (1 trojka), Hanzlík a Smažák 4, Maléř (1 trojka), Kubečka (1 trojka), A. Ivánek 3, Mich. Slovák a Michna 2, V. Ivánek a Mar. Slovák 0. TH: 10/7 (70%). Trojky: 4. Fauly: 21. Užitečnost: Dostál 14, Havel 5, Hanzlík, Kubečka a Maléř 3.

Hodnocení trenéra Miroslava Slováka: V první domácím zápase sezóny v lize U15 do Příbora dorazil velmi kompaktní, konsolidovaný a kvalitní celek z Brna, který určitě patří k tomu nejlepšímu v České republice v této kategorii. Úvodní čtvrtina patřila nám, kdy jsme Brňany zaskočili skvělou obranou. Ve druhé části jsme polevili v nasazení v obraně a hosté se dostali do hry. V poločase už vedli o osm bodů.

Třetí hrací období zase patřilo nám a před posledním dějstvím bylo vše otevřené (41:44). Nástup do poslední části nám ovšem vůbec nevyšel. Hosté třemi rychlými protiútoky natáhli skóre na rozdíl devíti bodů. A přestože jsme po oddechovém čase jsme se šestibodovou šnůrou přiblížili, následných deset bodů soupeře znamenal konec našich nadějí. Podali jsme velmi dobrý výkon, ale hosté vyhráli zaslouženě.

BK Příbor – BC Vysočina 70:51 (14:17, 15:15, 23:13, 18:6)

Body: Dostál 20, Machala 14 (4 trojky), Michna 9 (1 trojka), Havel a Bentkowski 6, Mich. Slovák 4,  Maléř 3 (1 trojka), Linart, A. Ivánek, Smažák a Mar. Slovák 2, V. Ivánek 0. TH: 15/10 (67%). Trojky: 6, Fauly: 14. Užitečnost: Dostál 14, Machala 11 a Michna 7.

Hodnocení trenéra Miroslava Slováka: Nedělní utkání s jihlavskou Vysočinou jsme začali hodně ospale a nedůrazně. Hosté nás přehrávali rychlou hrou a my jsme se nestačili vracet. Naše probuzení nastalo až po poločase, kdy jsme se v 7. minutě třetí čtvrtiny dostali poprvé v utkání do vedení, které jsme do konce utkání postupně navyšovali až na konečných 19 bodů. Za druhy poločas určitě pochvala, na první polovinu utkání a výkon v ní musíme rychle zapomenout. Svůj první zápas v našem dresu odehrál, a to s velmi slušným výkonem Pavel Bentkowski, posila ze Snakes Ostrava.

Příští utkání odehraje tým U15 v sobotu 13. října od 16 hodin v Prostějově.