Posílený Snakes na palubovce Příbora neuspěl

Dvě cenné výhry si připsali v neděli 17. března hráči BK Příbor U13 proti silnému Snakesu Ostrava. Soupeř přijel do Příbora téměř v plné sestavě i se všemi posilami z Orlové a Valašského Meziříčí. Přesto odešel dvakrát poražen.

TOROLA Basket Team Příbor – BK Snakes Ostrava 51:34 (12:8, 14:11,13:9,12:6)

Body: V. Pustějovský 11 (TH: 7/3), Bordovský 10 (2/2), Kött 8 (2/2), Domitra 7 (2/1), Kuliha a Straka 4, Grozman 3 (2/1), Vít Gabzdyl a Frydrych 2, J. Maslaňak 0 (2/0). TH: 17:9 (52,9%). Fauly: 13.

TOROLA Basket Team Příbor – BK Snakes Ostrava 55:26 (10:7,10:11,14:6,21:2)

Body: V. Pustějovský 14, Kött 9 (TH: 1/0), Bordovský 6 (2/2), Domitra 6 (5/2), Kuliha 5 (2/1), Vít Gabzdyl 4, Grozman 4, Straka 4 (2/0), Vilém Gabzdyl 2, Skupeň 1 (2/1). TH: 14:6 (42,9%). Trojka: 1 (Kött). Fauly: 16.

Hodnocení trenéra Roberta Bukovjana: V prvním utkání s týmem, s nímž se ještě potkáme v kvalifikaci o postup do Národního finále, jsme vyhráli všechny čtvrtiny a vítězství jsme si tak „vyráběli“ v průběhu celého utkání. Do listiny střelců se zapsalo devět hráčů, což je potěšující.

Drobné korekce v sestavení jednotlivých pětek na straně soupeře zřejmě způsobilo to, že jsme druhý úsek hry druhého zápasu prohráli o bod, nicméně do šaten jsme odcházeli s dvoubodovým vedením. Na tuto skutečnost jsem i já zareagoval jednou drobnou změnou v sestavě. Prohodili jsme v pětkách Michala Grozmana a Davida Straku a první pětka dostala za úkol přinést svým spoluhráčům do závěru utkání alespoň desetibodový polštář. To se povedlo díky úspěšné trojce Jakuba Kötta s klaksonem ohlašujícím konec třetího dějství.

Ve čtvrté čtvrtině jsme spustili střelecky koncert a vynikající obranou jsme soupeře nepustili téměř k ničemu. Za druhý poločas jsme dostali jen osm bodů. Druhé utkání jsme vyhráli větším rozdílem, než zápas první a obdrželi méně bodů, což je splněný úkol, který si dáváme v každém dvoujutkání. Musím říct, že s touto hrou a nasazením jsem byl spokojený, kluky musím pochválit a poděkovat jim. Nedělní oběd mi opravdu chutnal :-).