Dvě těsná vítězství na závěr Extraligy

Poslední dvě utkání extraligy odehráli v sobotu 13. a v neděli 14. dubna na palubovkách soupeřů z Východních Čech kluci BK Příbor v kategorii U15. Opět hráli v „mladé“ sestavě s šesti hráči narozenými 2005 a čtveřicí narozenou v 2004.

BK Syntesia Pardubice – BK Příbor 43:46 (12:15, 6:15, 10:8, 15:8)

Body: Dostál 21, Havel 15 (1 trojka), Maléř 6, Hanzlík a Marek Slovák 2, Michal Slovák, Bentkowski, Smažák a Kubečka 0. TH: 13/5 (39%). Trojka: 1. Fauly: 23.

Hodnocení trenéra Miroslava Slováka: V Pardubicích jsme začali svižně a do poločasu jsme si vypracovali pohodový náskok dvanácti bodů. Soupeři jsme povolili vsítit pouze 18 bodů. Zato ve druhé části jsme si začali myslet, že se domácí porazí sami, domácí družstvo postupně stahovalo náš náskok a po šťastné trojce domácích o desku v 10. minutě poslední části byl najednou rozdíl ve skoré pouhý jediný bod (44:43). Naštěstí byl v následném útoku faulovaný Erik Havel a chladnokrevně oba trestné hody proměnil. Následné pokusy domácích o vyrovnání se nám podařily ubránit, proto jsme slavili těsné vítězství o tři body. Druhý poločas se nám však hrubě nepovedl – 16 vstřelených bodů je žalostně málo.

BVK Holice – BK Příbor 76:79 (12:19, 16:18, 29:15, 19:27)

Body: Dostál 24, Havel 12 (2 trojky), Kubečka 9 (2 trojky), Michna 9 (1 trojka), Hanzlík 7, Marek Slovák 6 (1 trojka), Smažák a Maléř 5 (1 trojka), Michal Slovák 2, Bentkowski 0. TH: 28/12 (48%). Trojky: 7. Fauly: 27.

Hodnocení trenéra Miroslava Slováka: V neděli na nás ve své hale čekal běhavý domácí tým kluků z Holic, který nastoupil v plné sestavě. Podařil se nám vstup do utkání a dovolili jsme domácím připsat si první koš až v 6 minutě. O tři minuty později svítilo na tabuli skóre 4:19. Pak jsme ale opět polevili v koncentraci a domácím jsme povolili dát několik jednoduchých košů. Poločasové skóre 27:38 bylo přesto nadějné.

Ve třetí části se domácí rozstříleli, dali nám více bodů než v prvních dvou čtvrtinách dohromady a překlopili vedení na svou stranu. Poslední dějství jsme zahájili dvěma úspěšnými trojkovými pokusy a ve druhé minutě bylo skóre srovnané – 59:59. V 7. minutě se vyfauloval David Dostál, domácí vedli, byli v laufu a o osudu utkání se zdálo být rozhodnuto. Naši kluci však zabojovali, překlopili vedení dvěma trojkami opět na naši stranu a v hektické koncovce uhájili naše vítězství o 3 body.  Bylo to vybojované, ale asi zasloužené vítězství.

V konečné tabulce extraligy U15 nám patří 8. místo, které zajišťuje postup na mistrovství České republiky, které se uskuteční od 1. do 4. května pravděpodobně v hale vítězů Extraligy – brněnských Tygrů. Klukům děkuji za předvedené výkony v celé sezóně a doufám, že se dokážeme pořádně připravit na MČR. Máme na to ještě dva a půl týdne.