Kadeti získali první ligovou výhru v Kroměříži

Historicky první zápasy v celostátní lize odehráli příborští kadeti. V sobotu 5. října 2019 se představili ve Zlíně a o den později v Kroměříži, kde si připsali i premiérovou výhru v soutěži.

SKB Zlín – BK Příbor 78:63 (21:10, 17:23, 13:24, 27:6)

Body: Havel 14 (2 trojky), Muntág 12, Pavlovič 11 (1), Kubečka 8 (2), Machala 8 (2), Michna 7 (1), Džubera 3, Maléř, Marek Slovák, Michal Slovák, Ryšánek a Niesporek 0. Fauly: 32. Trojky: 8. TH: 7/5 (71%).

Hodnocení trenéra Miroslava Slováka: Do celostátní ligy jsme vstoupili na horké zlínské palubovce. Po trochu ustrašené první čtvrtině, kterou jsme prohráli 10:21, jsme ve druhé části téměř srovnali krok jak herně, tak i výsledkově (33:38). Třetí část a zejména její poslední dvě minuty jsme vyhráli a do poslední části jsme šli s vedením o 6 bodů. Bohužel v poslední čtvrtině jsme trochu odešli střelecky, nechali jsme se rozhodit i nespravedlivým metrem sudích a 5 vstřelených bodů bylo na vítězství málo. O způsobu rozhodování obou sudích jen několik dat z technického zápisu: domácí 14 faulů, my 32 (4 vyfaulovaní hráči základní rotace), domácí stříleli 32 trestných hodů, my 7. Ukázali jsme však, že jsme schopni hrát vyrovnaná utkání v lize.

Slavia Kroměříž – BK Příbor 52:87 (12:23, 12:21, 18:18, 10:27)

Body: Pavlovič 20 (1 trojka), Havel 18 (4), Kubečka 12 (2), Niesporek 8 (1), Hanzlík, Muntág a Ryšánek 4, Michal Slovák 3, Marek Slovák, Džubera a Michna 2. Fauly: 18. Trojky: 10. TH: 14/9 (64%).

Hodnocení trenéra Miroslava Slováka: V nedělním utkání jsme přijeli na hřiště nám velmi dobře známého soupeře z Kroměříže. Oba týmy nastoupily do utkání bez dvou opor z minulé sezony, které odešly hrát vyšší soutěže. Od prvních minut jsme velkým tlakem na hráče nutili domácí kluky k chybám, které jsme nekompromisně trestali. Poločas 44:24 pro nás vcelku vystihoval dění na palubovce. Ve třetí části jsme trochu vypadli z rytmu, ale poslední část hry už byla opět zcela v naší režii. Z kroměřížské palubovky tedy vezeme první vítězství v lize chlapců pro příborský basketbal.