Kadeti v lize obě domácí utkání vyhráli

První dvě domácí utkání v Celostátní lize odehráli v sobotu 2. a v neděli 3. listopadu příborští basketbaloví kadeti. A jak proti Kyjovu, tak i proti týmu SAM Brno se jim vedlo skvěle a připsali si dvě vítězství.

BK Příbor – TJ Jiskra Kyjov 80:52 (26:16, 20:7, 16:15, 18:14)

Body: Erik Havel 16, Patrik Pavlovič 12, Vojtěch Kubečka 9, Jindřich Niesporek 8, Kryštof Pleskač 8, Damián Džubera a Alex Ryšánek 6, Milan Machala a Lukáš Michna 4, Marek Slovák, Štěpán Maléř a David Muntág 2. TH: 23/12 (52%). Trojky: 6. Fauly: 19.

Hodnocení trenéra Miroslava Slováka: Soupeř z jihu Moravy zatím prohrál jediné utkání velmi těsně s Tygry Brno, proto jsme očekávali velmi těžké utkání. Od prvních minut jsme hráli velmi zodpovědně v obraně a rychlou hrou v útoku jsme si do poločasu vybudovali náskok třiadvaceti bodů (46:23) a v podstatě tím rozhodli o výsledku. Ve druhé polovině utkání se hra i skóre vyrovnaly a konečný výsledek 80:52 je velmi cenný. Všichni kluci zahráli dobře, všech dvanáct hráčů bodovalo.

BK Příbor – SAM BŠM Brno 82:46 (24:16, 4:14, 25:12, 39:4)

Body: Erik Havel 20, Patrik Pavlovič 14, Damián Džubera 11, Jan Hanzlík 8, Milan Machala 7, Jindřich Niesporek a Kryštof Pleskač 6, Lukáš Michna 4, Vojtěch Kubečka, Michal Slovák a Marek Slovák 2, David Muntág 0. TH: 23/13 (56%). Trojky: 7. Fauly: 24.

Hodnocení trenéra Miroslava Slováka: I nedělní utkání proti soupeři z Brna jsme začali v podobném stylu jako proti Kyjovu a první desetiminutovku vyhráli osmibodovým rozdílem (24:16). Ve druhé části ale přišlo probuzení ze snu. Jen čtyři vstřelené a 14 obdržených bodů znamenalo poločasovou ztrátu dvou bodů na soupeře. Ve třetí čtvrtině jsme se opět vrátili ke své hře a vedení jsme opět překlopili na svou stranu. Poslední dějství už bylo proti unavenému soupeři jasnou záležitostí. Kromě 2. čtvrtiny jsme odehráli dobrý zápas, opět všichni hráči bodovali.

Po šesti odehraných kolech držíme velmi dobré 3. místo v tabulce, první polovinu zakončíme dvěma utkáními s velmi silným a zkušeným týmem z Opavy. V úterý 12. listopadu od 17.30 hodin na domácí palubovce, 14. listopadu v Opavě.