Torola ukázala frýdecko-místeckým hadům záda

Pro dvě vysoké výhry si do Frýdku-Místku odjeli kluci U12 BK Příbor hrající pod názvem Torola Basket Team Příbor.  A to přesto, že k utkání 9. kola Oblastního přeboru necestovali v úplné sestavě. Doma zůstalo několik oporo, včetně nemocného Honzy Bordovského.

„Náš tým s věkovým průměrem 11,3 let si poradil s houževnatým soupeřem v obou utkáních zcela jednoznačně. Pouze úvodní čtvrtiny obou duelů byly vyrovnané a to z důvodu špatného nástupu,“ popisoval trenér Robert Bukovjan.

V dalších čtvrtinách už ale hostující tým jasně dominoval. „Zcela jasně jsme soupeři ukázali záda a drželi jsme osud zápasů pevně v rukou. V určitých úsecích hry mě potěšila disciplinovaná obrana a pak v prvním zápase docela dobrá úspěšnost trestných hodů, kdy jsme se dokázali dostat přes 40 procent. Pochválit musím tentokrát i rozhodčí, kteří odvedli výbornou práci. Věřím, že tyto zápasy byly dobrou generálkou před důležitým finálovým kvalifikačním kolem, ve kterém o nadcházejícím víkendu změříme síly s týmy BK Snakes Ostarva, BK NH Flames Ostrava a BK Opava. Z této čtveřice postoupí na Národní finále do Pardubic dva týmy, tak přijďte nám držet palce a povzbudit nás,“ pozval do příborské sportovní haly Masarykova gymnázia trenér.

BK Snakes Frýdek-Místek – TOROLA Basket Team Příbor  40:89 (17:18, 8:23, 8:24, 7:24)

Body: Domitra David 24 (TH: 8/6), Hanzlík Jan 15 (2/1), Kuliha Matěj 14 (4/0), Pustějovský Vojtěch 8, Gabzdyl Vít 7 (2/1), Gabzdyl Vilém 6 (10/4), Kött Jakub 6 (2/0), Grozman Michal 4 (2/2), Wavra Filip 3 (2/1), Bělica Radek 2, Straka David (2/0). TH: 34:15 (44,12%).

Body: Gabzdyl Vít 14 (4/4), Hanzlík Jan 14 (6/0), Pustějovský Vojtěch 11 (4/1), Kött Jakub 9 (3/1), Wavra Filip 8 (4/2), Kuliha Matěj 6 (2/0), Hidson Harry 4, Gabzdyl Vilém 3 (2/1), Domitra David 2, Macek (2/0). TH: 27:9 (33,33%)