BK Příbor na NF U11 MIX na 8.místě

Od pátku 25.4. do neděle 26.4. jsme se zúčastnili Národního finále v minibasketbalu U11 MIX. Celkem do Příbora přijelo 9 družstev z celé republiky. 10 účastníků bylo rozděleno dle koeficientů do dvou skupin po 5 týmech. Základní kolo ve skupinách zahrnovalo pro každé družstvo  4 utkání se 4 různými soupeři. Podle umístění v základních skupinách poté vznikly 3 skupiny – finálová skupina o 1.-4. místo, skupina útěchy o 5.-8. místo a skupina o 9.-10. místo.

Příborské družstvo se nejprve utkalo s obhájcem vítězství z minulých tří ročníků celkem SAM BŠM Brno. Už první čtvrtina naznačila, že kvalita soupeřů bude velká. Výsledek 4:31 vystihoval dění na palubovce, hráč Brna č.12 Skřivánek nám dal sám 24 bodů za tuto čtvrtinu. Další část utkání se odvíjela ve stejném duchu a bodový účet se zastavil těsně pod stobodovou hranicí – 30:98.

Ve druhém pátečním utkání nás čekal vítěz Jihočeského oblastního přeboru družstvo BK Lions Jindřichův Hradec. Soupeř nás nepřevyšoval ani moc výškově, zato herně ano. První čtvrtina skončila jasně v jeho prospěch 29:8. Ve druhém období jsme zabojovali a po remíze 16:16 byl poločasový výsledek ještě relativně příznivý 45:24. Ve druhém poločase jsme však odpadli zejména po psychické stránce – konečný výsledek 37:93.

V sobotu ráno nás na gymnáziu čekal další těžký soupeř – Sokol Nová Paka – vítěz Východočeského kraje. Tentokrát jsme zachytili nástup soupeře a drželi jsme s ním krok celý poločas – 27:16. Dařila se nám obrana a dokázali jsme soupeři vsítit i nějaký ten koš. Ve druhé polovině utkání východočeši zrychlili hru a na toto rychlejší tempo jsme nestačili – druhý poločas 38:18.

Ve druhém sobotním utkání jsme se utkali s týmem SK Bruntál o postup do skupiny o 5.-8. místo. Do utkání jsme vstoupili nebojácně a hned od počátku jsme tahali za delší konec. Už v první čtvrtině jsme si proti silnější pětici soupeře udělali mírný náskok, který jsme pak ve druhém období výrazně navýšili až na 25 bodů. Ve druhém poločase jsme si vedení pohlídali a zaslouženě jsme zvítězili výrazným rozdílem 67:28 a postoupili do bojů o 5.-8. místo.

Boje ve skupině o 5.-8. místo jsme zahájili s týmem BK Karpen Holyšov. V první čtvrtině ještě doznívala euforie ze zápasu s Bruntálem a po asi nejlepším výkonu ve čtvrtině na turnaji jsme vyhráli tuto část 13:11. Druhá čtvrtina už tak dobrá nebyla a do druhé poloviny utkání jsme vstupovali s mankem 8 bodů 23:31. Nezachytili jsme však nástup soupeře po přestávce a poslední čtvrtina se pak již jen dohrávala – celkový výsledek 45:72 pro hosty z Holýšova.

Našim posledním utkáním na Národním finále U11 MIX bylo nedělní utkání s celkem TJ Sokol Josefov. Tento sympatický tým vedený temperamentním trenérem Zajíčkem má ve svém středu dva vysoké hráče, které jsme nedokázali pokrýt. Až v poslední čtvrtině jsme trochu zabodovali – výhra 14:12 a uhráli jsme výsledek 36:63.

Celkově jsme tedy na turnaji obsadili 8. místo. Na turnaji se v barvách BK Příbor představilo 7 dívek a 11 chlapců. Nejlepším našim střelcem se stal Tomáš Sork. Naše hráčky a hráči podali bojovný výkon, snažili se, bojovali a za přístup k utkáním si zaslouží pochvalu. Děcka se přesvědčila, že se dá hrát s každým soupeřem, jen to chce poslouchat pokyny trenérů a provádět všechny basketbalové činnosti na hřišti tak, jak se učí na trénincích. Čeká nás ještě dlouhá cesta k tomu, abychom s těmito špičkovými týmy mohli hrát vyrovnané zápasy. Tak s chutí do toho, už tento týden jsou další tréninky …….