BK Příbor U11 MIX na Národním finále v Mostě na 6.místě

BK Příbor – Sokol Nová Paka 48:37 (16:8, 15:8, 14:10, 3:11)
První zápas na turnaji se proti nám postavilo družstvo z východních čech – Sokol Nová Paka. První dvě čtvrtiny jsme jasně vévodili dění na palubovce (15:8 a 15:7), dobře jsme bránili, kdy zejména Vojta bránil skvěle klíčovou rozehrávačku soupeře. Druhá polovina utkání již tak skvělá nebyla – prohráli jsme ji 17:21, ale i přesto jsme utkání dotáhli do vítězného konce. Celkově lze hodnotit toto utkání jako dobrý vstup do turnaje.

BK Příbor – BK Karpen Holyšov 78:30 (16:2, 18:12, 23:6, 21:10)
V sobotu rána nás čekal v hlavní hale asi nejslabší celek naší skupiny, který v pátek prohrál s Novou Pakou jasným rozdílem. Celé utkání probíhalo zcela v naší režii, když si s chutí rovnoměrně zahráli všichni naši hráči a hráčky – bodovalo 12 našich hráčů a hráček.

BK Příbor – BA Sparta Praha 47:58 (13:14, 7:22, 10:10, 17:12)
Tímto vítězstvím jsme vyhráli skupinu C a jako vítěz této skupiny jsme se ve čtvrtifinále střetli s obhájcem lonského vítězství v této kategorii celkem BA Sparta Praha. Tento tým obsadil ve skupině A druhé místo. Počátek utkání se nám vydařil – v 6.minutě jsme vedli 13:6, ale po našich hloupých chybách hosté ještě do přestávky překlopili vedení o jeden bod na svou stranu. Druhé hrací období se nám vůbec nepovedlo, Sparta nás jasně přehrála 7:22 a vlastně rozhodla o svém vítězství. Ve druhé půli již utkání bylo vyrovnané, ale na zvrat jsme neměli.

BK Příbor – BK Brandýs n.L. 52:43 (5:9, 16:9, 20:7, 11:18)
Po porážce od Sparty jsme další část turnaje absolvovali ve skupině o 5.-8.místo. V prvním zápase této skupiny jsme se utkali s týmem Bk Brandýs n.L. Tento celek se opíral o hru zřejmě nejlepšího rozehrávače na turnaji – Kejmara. V první čtvrtině nám dal všech 9 bodů hostů a prohráli jsme ji 5:9. Ve druhé čtvrtině jsme zvítězili 16:9. Do druhého poločasu hostující trenérka zamíchala sestavou a nejlepšího svého hráče si nechala jako „žolíka“ na poslední část. Tohoto kroku jsme využili k vytvoření rozhodujícího náskoku, když jsme třetí hrací období ovládli 20:7. Úkol do poslední části byl jasný – ubránit nejlepšího hráče. To se nám vcelku povedlo (dal 12 bodů) a po zásluze jsme slavili vítězství o 9 bodů.

BK Příbor – Sokol Nová Paka 41:45 (6:17, 10:7, 16:4, 9:17)
V závěrečném utkání jsme v neděli v 8 00 hodin opět hráli s Novou Pakou o konečné 5.místo na hlavní hale. Úvod utkání nám nevyšel a než jsme se probrali prohrávali jsme po prvních 8 minutách o 11 bodů – 6:17. Ve druhé části jsme proti slabší pětici soupeře mírně snížili náskok na 8 bodů – 16:24. Ve druhém poločase začali opět taktické šachy. Paka ponechala svoji slabší pětici a my také s malými obměnami a všichni čekali co to udělá. Začali jsme snižovat náskok soupeře až se nám podařilo jít do čtyřbodového vedení 32:28 před poslední čtvrtinou. Úvod této rozhodující části se nám opět nepovedl – po prvních dvou minutách 0:8 a následuje oddechový čas. Po něm zase naše šnůra 6:0 a stav je vyrovnaný 38:38. Bohužel od této chvíle jsme dali již jen jeden koš ze hry a soupeři po našich faulech bodovali z trestných hodů – poslední 4 minuty Příbor TH – 4/1 a soupeř 9/5. Klíčové hráčky soupeře zahráli koncovku lépe než naši klíčoví hráči a i proto soupeř zvítězil. Díky této porážce jsme obsadili celkově 6.místo.

Celkové hodnocení turnaje:
Do hry se zapojili všichni nominovaní hráči a hráčky. Každý člen našeho týmu dal nějaký bod. Nejlepšími střelci našeho družstva byli Lukáš Michna (5. nejlepší střelec na celém turnaji), Adam Ivánek, Milan Machala, David Dostál a Vojta Kubečka, z dívek pak byla nejlepší střelkyní Nikol Wavrová. Odehráli jsme 5 utkání s kvalitními soupeři. K úplné spokojenosti nám snad už jen chyběl postup mezi nejlepší 4 družstva v turnaji, když jsme v rozhodujícím čtvrtfinálovém utkání neporazili budoucího finalistu tým Sparta Praha. Chtěl bych pochválit všechny holky i kluky za přístup k utkáním i za vzorné chování a věřím, že jsme na turnaji zanechali dobrý dojem a dobře jsme reprezentovali Moravskoslezský kraj. Chtěl bych také poděkovat Standovi Pařilovi, který s námi strávil 3 dny v Mostě a představoval náš rodičovský fanklub a zdatně vzdoroval mnohem větším fanklubům.