Junioři si v lize drží třetí příčku

První část skupiny C v Celostátní ligze U19 ukončili příborští junioři dvěma domácími utkáními s týmy Kyjova a Kroměříže. Na výhru dosáhli jen v sobotu 15. října a jsou průběžně třetí.

BK Příbor – Jiskra Kyjov 71:47 (21:9, 23:15, 9:10, 18:13)

Body: Michal Grozman 14, Lukáš Hurta 10, Lukáš Michna 8, Vojtěch Pustějovský, Erik Havel a Lukáš Hanzelka 7, Michal Metz 6, Milan Machala 5, Štěpán Maléř 3, Jan Hanzlík a Marek Slovák 2, Jan Bordovský 0. Fauly: 19. TH: 13/5. Trojky: 6.

Trenér Miroslav Slovák: Sobotní duel s Kyjovem jsme zahájili velmi dobře, v prvním poločase jsme hosty k ničemu nepustili a vyhráli ho o dvacet bodů (44:24). Ve druhé části jsme trochu polevili v obraně, ale celkové vítězství jsme si nenechali vzít.

BK Příbor – TJ Slavia Kroměříž 67:71 (7:27, 17:18, 20:9, 23:17)

Body: Jan Bordovský a Michal Grozman 12, Erik Havel 11, Štěpán Maléř 8, Lukáš Hanzelka 6, Lukáš Michna 5, Vojtěch Pustějovský 4, Jan Hanzlík 3, Michal Metz a Milan Machala 2. Fauly: 19. TH: 10/3. Trojky: 10.

Trenér Miroslav Slovák: V neděli k nám zavítal doposud neporažený lídr tabulky a do utkání vstoupil velmi sebevědomě. Hráči Kroměříže trestali naše chyby v obraně a při naší střelecké nemohoucnosti jsme v projeli první čtvrtinu o 20 bodů. Zdálo se být rozhodnuto. Kluci však „nehodili flintu do žita“ a výrazně se v dalších minutách zlepšili. Stahovali jsme bod po bodu a utkání jsme dotlačili do dramatické koncovky, což po prvním hracím období asi nikdo nečekal.  V závěru jsme dotáhli rozdíl ve skóre až na dva body, ale hosté si zkušeně konec pohlídali.