Juniorky ukončily sezonu na třetím místě

Příborské basketbalové juniorky už mají po sezoně. Ukončily ji v neděli 8. května dvojzápasem ve Vyškově, kde v neúplné sestavě sedmi hráček ovšem na vítězství nedosáhly.

BK Vyškov – BK Příbor 65:47 (18:12, 35:27, 46:38)

Body: Špačková Tereza 18, Wavrová Nikol 15, Zajícová Markéta 8, Netušilová Jana 4, Kostelníková Erika 2, Hejtmánková Denisa 0 a Polášková Barbora 0. Fauly: 12/12. Trojky: 2/1. TH: 12/8 (66,7 %) – 16/10 (62,5 %).

BK Vyškov – BK Příbor 73:31 (19:2, 33:13, 49:24)

Body: Špačková Tereza 9, Wavrová Nikol 6, Zajícová Markéta 6, Kostelníková Erika 3, Hejtmánková Denisa 3, Netušilová Jana 2, Polášková Barbora 2. Fauly: 2/4. Technická chyba: 0/1. Trojky: 1/2. TH: 3/2 (66,7 %) – 2/1 (50,0 %).

Trenér Miroslav Sýkora: Do Vyškova jsme odcestovali se sedmi hráčkami, navíc Markéta Zajícová a Barbora Polášková nastupovaly po nemoci. I přes tento značný handicap jsme v prvním utkání drželi s domácími až do poslední čtvrtiny. V ní už bylo znát, že děvčatům ubývají síly.

Druhý zápas jsme začali snad nejhůře v sezoně a po první čtvrtině jsme prohrávali 2:19. Ve druhé a třetí čtvrtině se naše hra zlepšila, polevení v závěrečné části ale mělo za následek porážku o propastných dvaačtyřicet bodů.

Přestože jsme prohráli obě utkání, musím vyzvednout bojovnost hráček a snahu nedat domácím nic zadarmo. Vyškov si dvěma výhrami zajistil ve skupině C Nadregionální ligy první pozici, my jsme skončili na pěkném 3. místě.