Kluci U11 v soutěži 3 na 3 na 5.místě

Letošní novinkou v soutěžích je hra s menším počtem hráčů 3 na 3. Kdy vždy na obou polovinách probíhá 6 minizápasů  3 hráčů na 3 hráče – jedno miniutkání trvá 5 minut. V základním kole jsme na domácí palubovce přivítali tři družstva: Snakes FM, Snakes Ostrava „A“ a Gymnázium Hladnov. V turnaji se utkalo každé družstvo s každým. V našem prvním utkání  jsme porazili Snakes Frýdek Místek vcelku v pohodě 11:1 a 9:3. Ve druhém našem utkání jsem jasně prohráli dva krát 1:11. V posledním utkání jsme se utkali s Gymnáziem Hladnov o druhé postupové místo. V základní části jsme vyhráli na jedné polovině 10:2 a na druhé polovině jsme prohráli 3:9. Utkání vyvrcholilo pětiminutovým prodloužením, které se štěstím vyhrál soupeř 8:5 a postoupil do finálové části. Náš tým obsadil třetí místo.

Pořadí v základní skupině:

1.Snakes „A“

2.G.Hladnov

3.BK Příbor

4.Snakes FM

I další turnaj v této soutěži o 5.-8.místo se uskutečnil v Příboře. Bohužel nedorazilo družstvo Snakes Ostrava „B“a tak se turnaj odehrál jen ve třech družstvech – BK Příbor, Snakes FM  a BK Opava.

Obě naše utkání jsme vyhráli a po zásluze jsme obsadili v konečném pořadí 5.místo v soutěži.

Pořadí skupiny o 5.-8.místo:

1.BK Příbor

2.BK Opava

3.Snakes FM

4.Snakes Ostrava „B“

Celkově myslím můžeme hru 3 na 3 jako novinku v soutěžích hodnotit kladně. Je však třeba myslím zařadit tyto turnaje v průběhu sezóny a ne je dát na konec sezóny, kdy všichni už myslí více než na hru na prázdniny. Hlavní klad této formy hry vidím v neustálém kontaktu hráčů se soupeřem, míčem a s košem, ve hře je mnoho střel a nájezdů a  základem hry je hra jeden na jednoho, což je pro budoucí rozvoj hráčů jen dobře.