Kluci U12 nestačili na Nový Jičín

Ve sportovní hale v novém Jičíně jsme odehráli další dvě utkání dlouhodobé soutěže kategorie U12.

V prvním utkání jsme domácí tým trochu zaskočili a při našem vedení 9:2 si bral domácí trenér oddechový čas. Po tomto oddechovém čase se již utkání začalo odvíjet od předpokládaného scénáře, do konce poločasu jsme dali již jen 5 bodů a domácí otočili výsledek na poločasových 37:16. Ve druhém poločase domácí navyšovali své vedení a my jsme korigovali výsledek až v samotném závěru utkání, kdy domácí trenér poslal na hřiště i své slabší hráče. Celkový výsledek byl tedy 67:43.

Ve druhém utkání jsme opět propadli v první čtvrtině -3:20. Vyrovnané druhé dějství 10:7 znamenalo poločasový výsledek 35:10. Zlepšili jsme obranu nejlepších hráčů soupeře a díky tomu jsme druhou polovinu utkání odehráli vcelku vyrovnanou partii -17:13. Celkově jsme uhráli výsledek  52:23.

Jednoznačně naši nejhorší herní činností v prvním utkání a částečně i ve druhém byla obrana. Zejména obrana klíčových hráčů soupeře (č.11, č.23, č.20 a č.22), kteří dali drtivou většinu bodů domácích,  byla někdy až triskní. Když je nedokázali ubránit naši  „nejlepší hráč“ svěřil jsme jejich obranu těm mladším a najednou do šlo.  Kluci se na soupeře přilepili a i když někdy za cenu faulů je vcelku ubránili. Ve druhém poločase druhého utkání se nám podařilo dokonce domácí ubránit tak, že ani nevyhodili míč z autu.  Herní disciplína některých našich „borců“ je vskutku vysoká. Adam udělal v první čtvrtině za 5. minut 4. fauly a ten pátý vyrobil hned na začátku svého druhého působení na hřišti, takže týmu moc nepomohl. Štěpán měl za 3 minuty také 3 fauly a hráč, kterého hlídal si dělal na hřišti co chtěl … tak takhle  by to pánové tedy nešlo …

Naopak velké zlepšení vidím k zakládání útoků a v přechodu na soupeřovu polovinu, ale i tam máme ještě hodně co zlepšovat. Oko diváka mohlo v průběhu zápasu vidět z naší strany i pár „basketbalových“ akcí. Doufejme, že jejich množství bude s dalšími zápasy přibývat. Hned další možnost budeme mít v úterý 28.1. kdy předehráváme v Příboře utkání U12 s NH Ostrava od 16 30 a 17 45.