Kluci v kvalifikaci o NF U12 na konečném 5.místě

Druhé kolo kvalifikace hostila sportovní hala ZŠ Dvorského v Ostravě.

BK Snakes Ostrava – BK Příbor 76:32 (26:8, 12:11, 26:4, 12:9)
Domácí favorit neponechal nic náhodě a od prvním minut ovládl dění na palubovce. Naše první rotace vždy jasně prohrála své herní období (26:8 a 26:4), naše druhá rotace hrála se svými protivníky vyrovnaně (12:11 a 12:9). Velkově náš solidní výkon, kdy větší minutáž dostali hráči, kteří standardně tuto kategorii nehrají.

TJ Start Havířov – BK Příbor 61:47 (19:12, 16:8, 14:6, 12:21)
S Havířovem jsme odehráli naše nejlepší utkání na tomto kvalifikačním turnaji. Velmi solidně jsme bránili a v útoku se nám povedlo několik pěkných akcí. Závěrečné hrací období jsme dokonce i vyhráli. Opět dostali všichni nominovaní hráči přibližně stejně minut, aby se ukázali.

BK Příbor – BK Opava 23:93 (6:29, 9:12, 0:23, 8:29)
Opavští kluci nás jasně přehráli ve všech směrech a ukázali nám, proč jsou vítězi kvalifikace a jak se má hrát minibasketbal.

BK Příbor – BK NH Ostrava 31:72 (5:18, 14:15, 6:25, 6:14)
Z naší strany nejhorší výkon v sezóně a nebál bych se ho nazvat výkonem katastrofálním až trapným. Kromě Milana a Vojty nebyl na hřišti v modrém dresu nikdo, kdo by snesl alespoň nějaké basketbalové měřítko. Se soupeřem, se kterým jsme hráli v prvním kole kvalifikace zcela vyrovnanou partii a prohráli o jeden bod jsme nyní prohráli o 41 bodů!!!!!

Obě nedělní utkání byly z naší strany odehrány katastrofálně. Kdyby se basketbal hrál teoreticky, tak to bychom byli asi mistři světa. Na lavičce má každý plno moudrých řečí, ale na palubovce už to tak skvělé není. Někteří naši „starší borci“, kteří v podstatě již basketbal, dle svého mínění, mají v malíčku a nemusejí se již nic učit a ani moc trénovat by jsi měli uvědomit, že tomu asi tak asi zdaleka není, vyvodit z toho nějaké ponaučení a začít tvrdě makat. Za výkony v tomto kole kvalifikace musím pochválit kromě již výše jmenovaných Milana a Vojty také Davida, který hrál jen v sobotu a také Ondru, který jel jako náhradních a podal velmi dobrý výkon.

Statistiky:zde

Celkově jsme obsadili v kvalifikaci o NF 5. místo. Vítězem se stalo družstvo BK Opavy, které spolu s BK Snakes Ostravou budou reprezentovat Moravskoslezský kraj na Mistrovství ČR. Přeji jim sportovní štěstí a hodně úspěchů.