Účastníci Vánočního turnaje trojic znovu podpořili Adama

Obě příborské tělocvičny hostily ve čtvrtek 28. prosince 2017 tradiční Vánoční turnaj v basketbalu trojic, který se v Příboře konal už po šesté. Ve sportovní hale Masarykova gymnázia se utkali plnoletí basketbalisté, tělocvična ZŠ Npor. Loma patřila dětem.

V kategorii dospělých se turnaje zúčastnilo dvanáct týmů (7 mužských a 5 ženských). Kromě domácích basketbalistů do Příbora zavítali také hráči a hráčky z tradičních basketbalových měst Ostravy, Havířova, Nového Jičína či z Rožnova pod Radhoštěm. „V obou kategoriích se jednotlivé týmy utkaly systémem každý s každým a troufám si říci, že i letošní ročník patřil k těm vydařeným,“ uvedla hráčka, trenérka a členka Výkonného výboru BK Příbor Michaela Drtilová. Vítězství v kategorii žen vybojovaly Kopretinky, v mužích byli nejlepší Miláni.

Také do tělocvičny příborské základní školy Npor. Loma si našli cestu nejen domácí basketbalisté. Kvalitu turnaje výrazně zvedla jak početná skupina hráčů z týmu Snakes Ostrava, tak kluci z Frýdku-Místku či trio hráčů z Bruntálu, kteří turnaj po skvělém výkonu ve společné věkové kategorii U14/U15 i vyhráli.

Neztratily se ani dvě družstva domácích dívek. V kategorii U12/U13 se tým Kosatek ve složení Hana Tomaškovičová, Hana Peterová, Eliška Figarová a Erika Kostelníková umístila na 4. místě. Družstvo Nikdo, které vytvořily Markéta Zajícová, Tereza Špačková, Michaela Hofmanová a Terezie Masopustová skončily jedenácté.

„Radost vítězů byla zasloužená, nicméně o tituly nešlo. Důležitější bylo si přijít zaběhat, potrénovat a vypotit trochu vánočního cukroví,“ řekl šéftrenér příborské mládeže Miroslav Slovák. O to více všechny mrzelo, že si do tělocvičny nenašlo cestu více domácích hráčů a hráček. První místo v kategorii U14/15 vybojovali tým Bruntálu, v kategorii U12/U13 vyhráli domácí kluci z týmu Sobě (Kryštof Masopust, Viktor Ivánek a Michal Grozman). „Velký dík patří jak hráčům, kteří přišli, tak všem pomocným rozhodčím, díky kterým fungoval tento turnaj hladce a bezproblémově,“ dodala Michaela Drtilová.

Oba turnaje měly i tentokrát charitativní podtext. Výtěžek ze startovného i doprovodné sbírky jsme věnovali bývalému hráči BK Příbor Adamovi Bittnerovi, který statečně bojuje s nádorem na mozku. „Chtěla bych jménem našeho klubu poděkovat všem zúčastněným, že se i letos přijeli bavit basketbalem a pomohli nám tak finančně podpořit našeho bývalého hráče Adama Bittnera,“ řekla Michaela Drtilová.

Ženy: 1. Kopretinky, 2. Čičmundy, 3. LP crew, 4. Kokošky pastuší tobolky, 5. Kečupci.

Muži: 1. Miláni, 2. Železná pěst, 3. Jičínský plamenomet, 4. Rožnov, 5. A2T, 6. !DAVEJTO!, 7. ASDF.

Kategorie U14/U15: 1. Bruntál, 2. Příšerky s.r.o., 3. Lopaty, 4. Dubyna, 5. Rybáři, 6. All Stars (Milan Machala, Erik Havel, Alex Ryšánek a Lukáš Hanzelka), 7. Nevím (Marek Slovák, Jakub Vidlář, Jakub Holek), 8. TMT, 9. Tmavé tričko (Adam Ivánek, Michal Slovák, Ondřej Linart), 10. Frýdek, 11. Nikdo (Markéta Zajícová, Tereza Špačková, Michaela Hofmanová a Terezie Masopustová), Green Boys (Vojtěch Kubečka, Štěpán Maléř, Jan Hanzlík a Adam Maslaňák).

Kategorie U12/13: 1. Sobě (Kryštof Masopust, Viktor Ivánek a Michal Grozman)., 2. Kušáci (Vít Gabzdyl, Vojtěch Pustějovský, Jan Bordovský a Jakub Kött), 3. Washington (Matěj Kuliha, Filip Wavra a Vilém Gabzdyl), 4. Kostaky (Hana Tomaškovičová, Hana Peterová, Eliška Figarová a Erika Kostelníková), 5. Bílí Tygři (David Domitra, Patrik Frydrych, Lukáš Bělaška a Barbora Gilarová).