Jako den a noc ve 2.lize žen …

Sobota 12.1.2013  SBŠ Ostrava „B“– BK Příbor 92:93 po prodloužení (20:26, 23:18, 21:23, 18:15, 10:11)

Ke druhému letošnímu derby utkání ve 2. lize jsme odjeli do Ostravy s cílem vrátit soupeři porážku z prvního vzájemného utkání na naší palubovce. Na domácí lavičce sedělo při problémech s kádrem sice jen 8 hráček, z toho ale tři byly hráčky se zkušenostmi z 1.ligy. Od prvních minut se rozjela basketbalová přestřelka – první čtvrtina 20:26, druhá 21:23… Oběma družstvům do koše spadlo úplně všechno a tak bylo jen otázkou času komu zvlhne střelecký prach jako prvnímu. Bohužel jsme to byli my a tak utkání opět vrcholilo v napínavé koncovce. V posledních okamžicích normální hrací doby prokázala silné nervy nejlepší hráčka domácích č.13 Martinásková vyrovnala stav, dala oba trestné hody a na nás byla poslední akce. Náš nájezd do koše (asi s faulem ???) bohužel kýženými body neskončil a tak se šlo do prodloužení. V prodloužení byl stav vyrovnaný až do 4 minuty, kdy dala Jana Cvernová trojku a odskočili jsme na 5 bodů rozdílu ve skóre. Domácí hráčky mocně dotahovaly a po našem faulu v útoku 8 vteřin před koncem měli domácí poslední akci, která mohla vše za stavu 92:93 rozhodnout. Naštěstí střela domácích z prostoru trestného hodu skončila na obroučce a my jsme se mohli radovat myslím ze zasloužené výhry.

Statistiky:

Míša Drtilová – 22b, 3×3, Míša Dlouhá – 20b, Jana Cvernová – 15b, 1×3, Jana Nenutilová – 12b, Kristýna Štupáková – 10b, Zuzka Monsportová -6b, Monika Gottlicherová – 6b, Lucka Rektoříková – 2b, Simča Rečková – 0b.

Trestné hody: 16:13 (81%), trojky 4x, fauly 27

Neděle 13.1. 2013  TJ Šumperk – BK Příbor  72:52  (14:9, 16:17, 17:11, 25:15)

V neděli jsme odjeli do Šumperka brzo ráno s cílem prodloužit naši vítěznou sérii. Jak už to tak v životě i sportu bývá po hodech přichází půst a to se nám v tomto utkání bohužel stalo. Vůbec nám nevyšel úvod utkání 5:0, nemohli jsme se trefit do koše z žádné pozice a body jsme dávali jen z trestných hodů – z našich 26 bodů !!!! v první polovině utkání bylo 12 z TH. Po dvou hracích obdobích svítil na ukazateli i tak pro nás hratelný výsledek – 30:26. Třetí hrací období bylo vyrovnané až do 8 minuty (stav 37:37),  kdy domácí svou druhou trojkou v utkání odstartovali svůj střelecký koncert, na který jsme nedokázali zareagovat. V druhé polovině utkání nakonec domácí hráčky daly celkem 7 trojek !!! a definitivně rozhodly o osudu utkání.  Našim holkám nelze toho moc vyčíst, bojovaly, snažily se, dřely v obraně, ale soupeř byl prostě lepší.

Statistiky:

Kristýna Štupáková-10b, Zuzka Bartošová -9b, Jana Nenutilová -8b, Míša Dlouhá -7b, Jana Cvernová -5b, Lucka Rektoříková-5b 1×3, Zuzka Monsportová -4b, Míša Drtilová -4b,   Simča Rečková – 0b,

Trestné hody: 26:22 (85%), trojky 1x, fauly 23

Po tomto kole držíme střed tabulky – 5. místo. V dalším kole za 14 dní hostíme na domácí palubovce Nymburk a Spartu Praha „B“a již tato utkání napoví, při vyrovnanosti tabulky, zda budeme hrát v závěru soutěže o udržení a či o play-off.