Příborské ženy prohrály v play-off i třetí utkání …. gratulace k postupu do Liberce

Sobota 23.3.2013      BK Příbor – TJ Lokomotiva Liberec I  42:59 (10:16, 8:12, 15:14, 9:17)

Hosté mající k dobru vedení 2:0 z domácích utkání přijeli do Příbora tentokrát se všemi svými posilami  pro play-off a začali velice sebejistě. Po 4.minutách vedly hráčky Liberce  6:0 a následoval příborský oddechový čas. Naše holky trochu svazovala nervozita a tak až ke konci 4. minuty jsme vsítili náš první koš. První čtvrtina skončila 16:10 pro hosty, kdy hosté stříleli celkem 10 TH (Příbor 6 faulů) a domácí hráčky 0 TH (Liberec 1 faul) – že by hosté bránili tak čistě při své celoplošné presinkové  nátlakové obraně uplatňované po celou čtvrtinu? I ve druhé čtvrtině dominovaly na obou stranách obrany a nám ještě k tomu nešla vůbec střelba  – skóre této čtvrtiny 8:12.  Poločasový výsledek  18:28 připomínal spíše skóre z utkání  mladších minižákyň. Třetí čtvrtina byla vyrovnaná jak herně tak i výsledkově – vyhráli jsme ji 15:14.  Ještě v 6. minutě poslední čtvrtiny svítil na ukazateli skóre stav 40:49 a hosté si nemohli být jisti postupem. Naše závěrečná snaha o rychlé zakončení dalších tří útoků a o zdramatizování koncovky  však vedla pouze k postupnému narůstání skóre ve prospěch hostujícího družstva a konečný stav 42:59 pečetila závěrečná trojka Liberce v poslední  vteřině utkání.  Po závěrečném hvizdu rozhodčích velice slušně zaplněná hala vyprovázela naše holky myslím zaslouženým potleskem.  Všechna tři utkání 1.kola play – off jsme odehráli se ctí a nemusíme se za svůj výkon vůbec stydět. Soupeřkám jsme nedarovali nic zadarmo a o postup musely hráčky Liberce a okolí tvrdě bojovat. Gratuluji soupeři k postupu a přeji mu hodně úspěchů ve 2. kole play-off, kde narazí na lepší tým z dvojice Benešov-Strakonice.  Tímto utkáním jsme tedy ukončili svou pouť letošní 2.ligou a je třeba se zamyslet nad tím, co bude dál…..