První domácí utkání 2.ligy žen

V prvních domácích utkáních jsme na naší palubovce přivítali regionální sousedy z Šumperku a Ostravy.

Sobota 20.10. 15 00 BK Příbor – TJ Šumperk 50:64 (13:19, 21:13, 12:14, 4:18)

Soupeř ze Šumperku přijel ze zkušeným družstvem, které v prvních dvou kolech doma dvakrát zvítězilo. I v Příboře v první čtvrtině tahaly ženy Šumperku za delší část provazu a vyhrály ji 19:13. Druhá čtvrtina byla vyrovnaná do 5.minuty, kdy k útoku zavelela Míša 7 body v řadě a poslední 5 minut jsme vyhráli 13:5. Třetí čtvrtina byla vyrovnaná a do poslední dějství se šlo za vyrovnaného stavu 46:46. V poslední čtvrtině jsme si nedokázali poradit se zónovou obranou soupeře a první body jsme dali až v 7 minutě čtvrtiny , kdy již měl soupeř náskok 12 bodů a utkání dotáhl do vítězného konce – poslední čtvrtina dopadla pro nás katastrofálně 4:18 !!!

Statistiky:

Míša Drtilová -20b, 2×3, Jana Cvernová 12b 1×3, Kristýna Štupáková 5b 1×3, Míša Dlouhá 4b, Jana Nenutilová 4b, Simča Rečková 3b, Lucka Rektoříková 2b, Zuzka Monsportová, Monika Gottlicherová a Leona Holubová 0 b, Lucka Špurková do utkání nezasáhla.

TH-14:12, 4×3, fauly: 25

Neděle 21.10. BK Příbor – SBŠ Ostrava B 77:85 (22:21, 16:20, 23:20, 16:24)

V neděli jsme přivítali naše již letos tradiční soupeře z Ostravy – extraligové starší dorostenky doplněné ženami. Letos jsme s tímto týmem již 3x hráli a 2x jsme zvítězili. Opět se dal očekávat vyrovnaný duel a tak tomu také bylo. Hrál se vcelku rychlý basketbal  a skóre se přesýpalo na obě strany. První klíčový moment utkání přišel pro v posledních pěti sekundách druhého období, kdy nám rozhodčí zapískal diskutabilní kroky při naši akci 2 na 0 a soupeř po vyhození trefil trojku z poloviny hřiště. Do poslední čtvrtiny jsme šli opět za nerozhodného stavu- 61:61. V poslední čtvrtině daly ostravačky ve  3.minutě další trojku o desku, kterou v následujícím útoku následovala další trojka v posledních vteřinách útoku a na tento 6-ti bodový náskon jsme již i přes velkou snahu nedokázali zareagovat.

Statistiky:

Jana Cvernová 17b, Leona Holubová 16b, Monika Gottlicherová 14b, Míša Drtilová 14b, Jana Nenutilová 7b, Simča Rečková 5b, Zuzka Monsportová a Kristýna Štupáková 2b, Lucka rektoříková 0b, Lucka Špurková do utkání nezasáhla.

TH 13:9, 2×3, fauly 20

Zhodnocení:

Opět se nám nepodařilo vyhrát. Obě utkání jsme ztratili v posledních čtvrtinách. Porážky jsou výsledkem našeho špatného doskoku pod oběma koši (zejména v neděli), horší fyzické kondice a opět neproměňování jasných střeleckých příležitostí. Kladem těchto utkání je naše mírně se zlepšující hra oproti prvnímu kolu a ČP ve Zlíně a podařený první start Kristýny ve 2.lize žen, která podala nebojácný výkon a dala i svoje první ligové body. V nedělním utkání jsme poprvé letos v lize  dali více jak 7O bodů (77) a měli jsme 4 dvouciferné střelkyně. Nezbývá nám, než se vrhnout do tréninku tak, abychom uspěli za 14 dní v Praze na Spartě a v Nymburku.