První kolo 2.ligy žen 1-1

Sobota 21.9.2013 BK Příbor – ČEZ Basketbal Nymburk  60:62  (10:7, 17:15, 15:17,18:23)

V prvním letošním utkání 2.ligy k nám přijel soupeř z Polabí družstvo z Nymburku. Už v minulé sezóně jsme s tímto soupeřem sehráli dvě vyrovnaná utkání (naše výhra o 1 bod) a vyrovnaný průběh mělo i toto utkání. Největší problémy nám dělali dvě pendlující extraligové hráčky Friedlová a Hamplová, které doplňovala Hájková. Tyto tři hráčky nám daly celkem   38 bodů z     62 bodů celého týmu. Náš oslabený tým (chyběla Míša Drtilová, Míša Dlouhá a Markéta Pekarčíková) podal vcelku dobrý výkon v obraně, trochu nám však skřípala souhra v útoku a doslova katastrofou byly trestné hody – 52% úspěšnost je na úrovni starších žaček – 15 neproměněných TH nás stálo zřejmě vítězství. Výborný výkon při své premiéře ve 2.lize předvedla Míša Broskevičová, která stihla bránit, rozehrávat
i střílet důležité koše (3 x úspěšná trojka) a celkem dala 11 bodů. V dramatické koncovce mohla obě družstva strhnout vítězství na svou stranu. Hostující družstvo bylo šťastnější a zvítězilo o 2 body.

Statistika: Míša B.-11b, 3 x 3, Zuzka B.-10b, Zuzka M.-9b, Simona -9b, Jana C,-6b, Jana N.-6b, Monika-5b, 1 x 3, Štupi-2b, Klára-2b, Katka-0b.

TH-31/16-52%, fauly-30, trojky-4x.

Neděle 22.9.2013 BK Příbor –Basketbal Slovanka 66:61  (19:15, 18:12, 13:11, 16:23)

Nedělní soupeř Basket Slovanka P-H k nám přijel ve špatném rozpoložení po sobotní porážce v Olomouci a ospale začal i nedělní utkání – první čtyři minuty jsme vyhráli 10:0. V poločase byl na ukazateli stav 37:27 pro Příbor a nic nevěstilo nějaké drama.  Třetí čtvrtina byla vyrovnaná (13:11). První polovina čtvrtého hracího období nám vůbec nevyšla a opět jsme utkání zdramatizovali vlastními chybami a střeleckou nemohoucností – v 6.minutě jsme vedli už jen o jediný bod 55:54. Po oddechovém  čase jsme se probrali a opět navýšili svůj náskok na 5 bodů, který jsme udrželi až do konce. V utkání se nám dařila střelba z dlouhé vzdálenosti (5 úspěšných trojek a několik úspěšných střel z dlouhé vzdálenosti) a vcelku obstojná byla i obrana. Opět katastrofální byly trestné hody – 5 z 11 je opravdu málo. Za bojovnost a zarputilost, se kterou jsme šli za vítězstvím jsme si vítězstvím myslím zasloužili.

Statistika: Jana C.-14b, Míša B-13b,2×3, Simona -9b,1×3, Štupi-8b,1×3, Zuzka M-6b, Zuzka B.6b, Katka-5b,1×3, Jana N-1b.

TH-11/5, fauly-23, trojky-5x.

Příští dvě utkání odehrajeme na palubovkách soupeřů a to v Poděbradech a v Pelhřimově.